Tenis

Auger-Aliassime nadigral Tsitsipasa za prvi naslov ATP

Enaindvajsetletni kanadski teniški igralec Felix Auger-Aliassime je v velikem slogu prišel do prvega naslova na turnirjih ATP.
Tennis - ATP 500 - Rotterdam Open - Rotterdam Ahoy, Rotterdam, Netherlands - February 13, 2022 Canada's Felix Auger-Aliassime poses with the trophy as he celebrates after winning the final against Greece's Stefanos Tsitsipas REUTERS/Piroschka Van De Wouw Foto Piroschka Van De Wouw Reuters
STA
13. 2. 2022 | 22:40
13. 2. 2022 | 22:50
3:20

V polfinalu Rotterdama z nagradnim skladom 1,3 milijona evrov je premagal drugega nosilca Rusa Andreja Rubljova, v nedeljskem finalu pa je vzel skalp še prvorangiranemu Grku Stefanosu Tsitsipasu. Auger-Aliassime, za katerega je bil to že deveti finale ATP, je Rubljova odpravil v treh nizih, Cicipasa pa je v finalu po uri in 19 minutah premagal s 6:4, 6:2. Za nagrado je prejel 110.000 dolarjev, na novi razpredelnici ATP pa se bo povzpel na zanj rekordno osmo mesto. Triindvajsetletni Cicipas bo ostal četrti igralec na svetu; v osemnajstih finalih ATP je zmagal sedemkrat

V Dallasu slavil Reilly Opelka

Američan Reilly Opelka je zmagovalec teniškega turnirja ATP 500 z nagradnim skladom 792.980 dolarjev (699.404 evrov) v Dallasu. V finalu je premagal rojaka Jensona Brooksbyja s 7:6, 7:6. Za 24-letnega Opelko (23. na lestvici ATP) je to tretji naslov ATP v karieri. Vse tri je osvojil v ZDA; 2019 v New Yorku in 2020 v Delray Beachu. Tri leta mlajši Brooksby je drugič v karieri igral v finalu ATP in bo moral še počakati na svoj prvenec.

Norvežan Ruud v Buenos Airesu premagal najboljšega Argentinca

Finale teniškega turnirja ATP v Buenos Airesu z nagradnim skladom 602.250 evrov se ni končal po željah domačih gledalcev. Diega Schwartzmana, 14. igralca z lestvice ATP, je premagal Norvežan Casper Ruud s 5:7, 6:2, 6:3.

Triindvajsetletni Ruud, osmi igralec sveta pred tem turnirjem, je prišel do sedmega naslova v karieri, drugega v argentinski prestolnici po 2020 (ostalih pet je osvojil v 2021), Schwartzman pa ostaja pri štirih turnirskih zmagah.

Anett Kontaveit z 2:5 v tretjem nizu do šestega naslova WTA v karieri

Estonka Anett Kontaveit je osvojila turnir WTA 500 v Sankt Peterburgu. V finalu je z velikim preobratom premagala prvo nosilko, Grkinjo Mario Sakari, s 5:7, 7:6 in 7:5. Devetindvajsetletna Estonka je v trinajstem finalu na turnirjih WTA prišla do šestega naslova. Štiri od teh je osvojila v 2021: Cleveland, Ostrava, Moskva, Cluj-Napoca.

Na drugi strani bo verjetno tri leta mlajša Grkinja, ki je bila prva nosilka turnirja z nagradnim skladom 768.680 dolarjev (677.972 evrov), še dolgo objokovala priložnost za drugi naslov. Po vodstvu 1:0 v nizih je odločilnem nizu izpustila iz rok vodstvo s 5:2. Naslednji teden je na sporedu le en turnir WTA, Dubai Duty Free Tennis Championships iz serije 500, na katerem ne bo slovenskih predstavnic. Bo pa zato Tamara Zidanšek v ponedeljek prišla do nove rekordne uvrstitve, 26. mesta na lestvici WTA.