Pariz 2024

Sanjski finale: Srbija proti Hrvaški, obeta se spektakel

V prvem polfinalu OI so vaterpolisti Srbije premagali ZDA z 10:6, v drugem pa je bila Hrvaška boljša od Madžarske z 9:8. Finale v nedeljo ob 14. uri.
Loren Fatović FOTO: Andreas Solaro/AFP
Š. R., STA
9. 8. 2024 | 21:33
9. 8. 2024 | 22:00
2:11

Vaterpolisti Srbije in Hrvaške so se uvrstili v veliki finale olimpijskih iger v Parizu. V današnjem prvem polfinalu so Srbi premagali ZDA z 10:6 (2:2, 4:2, 2:2, 2:0), v drugem pa je bila Hrvaška boljša od Madžarske z 9:8 (3:3, 4:2, 2:2, 0:1).

Srbija, ki lovi tretje zaporedno zlato na OI po zmagah v Tokiu pred tremi leti in Riu 2016, je razliko naredila v drugi in zadnji četrtini, ki ju je dobila za dva gola, preostali dve sta se končali z neodločenim izidom.

Srbi bodo na letošnjih OI sicer dobili peto medaljo, doslej imajo poleg obeh zlatih še bronasti iz Londona 2012 in Pekinga 2008.

V srbski ekipi je bil najboljši strelec Nikola Dedović s štirimi zadetki, Nikola Jakšić je dodal tri, pri Američanih je Marko Vavić dosegel dva gola.

Bolj tesno je bilo v večernem drugem polfinalu. Hrvati so po drugi in tretji četrtini vodili za dva gola, a so se v zadnji Madžari še približali na gol zaostanka. A njihov zadetek za 8:9 je bil tudi zadnji na tekmi, tako da je Hrvaška prišla do tekme za zlato.

Za Hrvaško je medalja četrta na OI, bila je že srebrna v Atlanti 1996, zlata v Londonu 2012 in srebrna v Riu de Janeiru 2016.

Najboljši strelec je bil Loren Fatović s petimi goli.

Veliki finale med balkanskima sosedama bo na sporedu v nedeljo ob 14. uri, pred tem bosta ob 10.35 za bron igrali ZDA in Madžarska.