Pozdravljeni!

Pariz 2024

Tudi v velikem finalu državni rekord Neže Klančar

Odlična slovenska plavalka se je na olimpijskih igrah v Parizu izkazala s šestim mestom na 50 metrov prosto.
Švedska šampionka Sarah Sjöström se je veselila nove lovorike. FOTO: Evgenia Novozhenina/Reuters
4. 8. 2024 | 18:51
4. 8. 2024 | 19:45
1:47

Vrhunska slovenska plavalka Neža Klančar se je izkazala tudi v finalu olimpijskih iger v Parizu. V sklepnem dejanju na 50 metrov prosto je s časom 24,35 sekunde še za pet stotink izboljšala lastni državni rekord in zasedla zelo dobro šesto mesto.

Z zlato lovoriko se je okitila švedska zvezdnica Sarah Sjöström, ki je bila najhitrejša z dosežkom 23,71 sekunde. Srebrno kolajno si je priplavala Avstralka Meg Harris (23,97), bronasto odličje pa je osvojila Kitajka Yufei Zhang (24,20).

Neža Klančar je prikazala še en vrhunski nastop. FOTO: Sebastien Bozon/AFP

»Trije nastopi, trije rekordi. Če bi plavala še enkrat, bi bilo morda še hitrejša. Ponosna sem nase. Malo sem bila živčna, toda rada tekmujem in v tem uživam,« je bila zadovoljna 24-letna članica ljubljanske Olimpije.

Klančarjeva, ki se je rodila 19. februarja leta 2000, je tako tretje mesto zgrešila za 15 stotink sekunde. V zgodovino samostojne Slovenije se je vpisala šele kot četrta naša plavalka, ki se je prebila v finale največje športne prireditve na svetu, in kot prva po Sari Isaković, ki je leta 2008 v Pekingu zablestela z osvojitvijo naslova olimpijske podprvakinje na 200 metrov prosto.