Vancaš Požeg dvakrat, Ibričić trikrat, Vrhovec enkrat za tri točke

V 26. kolu zmaga za Celje. Mariboru tri točke po zadetku Blaža Vrhovca. Domžale so se znasle nad Triglavom. Olimpija jutri v Murski Soboti.
Rudi Požeg Vancaš je tudi v šaleško-savinjskem derbiju pokazal, da je morda najboljši nogometaš sezone 2018/19. FOTO: Tadej Regent
10. 4. 2019 | 19:55
10. 4. 2019 | 19:56
1:55
Uvodna tekma 26. kola 1. SNL je bila v znaku šaleško-savinjskega derbija in najboljšega strelca Rudija Požega Vancaša. Ob kar izdatni podpori tekmecev iz Velenja oziroma njihovega kapetana Damjana Trifkovića, ki je v dobre pol ure dvakrat nespretno posredoval v obrambnih akcijah in si v 33. minuti prislužil rumena kartona ter izključitev, so zmagali s 3:0.

Celjska številčna premoč je prišla do izraza v drugem polčasu, ko je stvari v svoje noge prevzel Požeg Vancaš. Najprej je v 68. minuti po nesebični podaji Luke Kerina brez težav dosegel prvi gol. Prednost je povišal Amadej Brecl z evrogolom v 84. minuti, piko na i pa je s 14. golom v sezoni postavil Požeg Vancaš.

V Krškem je vse tri točke odnesel Maribor, ki mu je zmago v 16. minuti prinesel Blaž Vrhovec.

V Domžalah jo je Triglav odnesel s šestimi goli v svoji mreži. Trikrat je v polno zadel Senijad Ibričić.