Maribor v štajerskem derbiju dovolil, da je Olimpija dve točki bliže

V 24. kolu 1. SNL so zeleno-beli zanesljivo premagali Domžale (3:1), Celjani pa v Ljudskem vrtu v 85. minuti iztržili točko (1:1). Brez zmagovalca v Velenju.
Zeleno-beli Rok Kidrić je povzročil veliko težav Domžalčanom, solidno igro pa začinil z lepo asistenco za končni izid 3:1. FOTO: Leon Vidic/Delo
L. Z., G. N.
30. 3. 2019 | 20:51
30. 3. 2019 | 22:01
7:29
Olimpija je spet bliže Mariboru. V 24. kolu je v derbiju Ljubljanske kotline je v Domžalah zmagala s 3:1 (1:0), zaostanek z 10 na 8 točk pa ji je omogočilo Celje, ki je v Ljudskem vrtu zasluženo osvojilo točko (1:1). V 24. kolu 1. SNL se je ob 20. uri začela še tretja današnja tekma med Rudarjem in Gorico. Maribor ima 8 točk prednosti pred Olimpijo.

Zeleno-beli so bili precej boljši tekmeci, toda ključni trenutek, ki je prevesil jeziček na tehtnici na ljubljansko stran, je bila izključitev Amedeja Vetriha v 59. minuti po prekršku nad Asmirjem Suljičem. Najprej se je zdelo,d a je bila odločitev glavnega sodnika Slavka Vinčića prestroga, toda visoko dvignjena Vetrihova noga je razkrila, da se je mariborski sodnik odločil pravilno.  Goričan v domžalskem dresu je v 55. minuti z glavo znižal zaostanek na 1:2. Pred tem sta za Olimpijo zadela Mario Jurčević (29), čigar predložek se je spremenil v gol, in z imenitno samostojno akcijo Goran Brkić (48). Strefan Savić (82) je postavil piko na i.

Gregor Bajde se je po večmesečni odsotnosti zaradi poškodbe vrnil z golom, Mitja Viler pa po treh tekmah odsotnosti. FOTO: Tadej Regent/Delo

Prvi Benedičičev gol za presenečenje

Maribor je bil v štajerskem derbiju v podrejenem položaju, a je po zaslugi podajalca Luke Zahovića in strelca Gregorja Bajdeta v 46. minuti imel zmago v žepu. Toda vztrajni in igrivi Celjani so bili za pogum in za še drugi neodločeni izid v tej sezoni v Ljudskem vrtu nagrajeni v 85. minuti, ko je s svojim prvim ligaškim golom izenačil Žan Benedičič. Mariborčani so potožili, da je bil pri tej akciji prekršek nad Aleksandrom Rajčevićem.

Izidi

Domžale : Olimpija 1:3 (0:1)

Športni park, gldalcev 2000, sodnik Slavko Vinčić (Maribor).

Strelci: 0:1 – Jurčević (Savić, 29), 0:2 – Brkić (Tomić, 48), 1:2 – Vetrih (Gnezda Čerin, 55), 1:3 – Savić (Kidrič, 82).

Domžale: Santini, Dobrovoljc, Klemenčič (od 78. Morris), Rom, Gnezda Čerin, Ibričić, Vetrih, Mujan (od 56. Hodžić), Pečnik (od 69. Kolobarić), Podlogar, Vuk.

Olimpija: Vidmar, Maksimenko, Bagnack, Jurčević (od 87. Mujčić), Andrejašić (od 71. Kregar), Brkić, Tomić, Boakye, Suljić (od 90. Kadrić), Savić, Kidrič.

Rdeči karton: Vetrih (59).

Maribor : Celje 1:1 (0:0)

Štadion Ljudski vrt, gledalcev 4000, sodnik Matej Jug (Tolmin).

Strelca: 1:0 – Bajde (Zahović, 46), 1:1 – Benedičič (Požeg Vancaš, 82).

Maribor: Pirić, Milec, Rajčević, Ivković, Viler, Cretu, Pihler, Hotić (od 74. Kramarič), Bajde (od 56. Santos), Tavares, Zahović.

Celje: Jurhar, Brecl, Travner, Zaletel, Vidmajer, Cvek, Pišek, D. Štraus (od 56. Benedičič), Požeg Vancaš, Lotrič, Vizinger.

Rudar : Gorica 2:2 (0:1)

Štadion Ob Jezeru, gledalcev 500, sodnik Rade Obrenović (Ljubljana).

Strelci: 0:1 – Smajlagić (82), 1:1 – Črnčič (66), 2:1 – Škoflek (75), 2:2 – Halilović (82).

Rudar: Radan; Pušaver, Tomašević, Bolha, Krefl, Škoflek, Trifković, Ćosić, Črnčic (od 89. Pišek), Tucić, Radić (od 86. Kobiljar).

Gorica: Sorčan; Halilović, Tomiček, T. Kavčič, Celcer (od 87. Gulić); Šipek, Smajlagić (od 64. Kolenc), Grudina, Filipović, Velikonja, Osuji (od 76. M. Kavčič).