Strelski večer na San Siru izstrelil turškega najstnika

V derbiju italijanskega nogometnega prvenstva je padlo osem golov, zmagovalca pa ni bilo. Veliki junak je bil Juventusov 19-letni biser Kenan Yildiz.
Inter in Juventus sta v derbiju uprizorila predstavo za sladokusce. FOTO: Alessandro Garofalo/Reuters
G. N.
28. 10. 2024 | 08:31
28. 10. 2024 | 08:37
2:17

Še tri dni pred sinočnjem derbijem italijanskega nogometnega prvenstva med Interjem in Juventusom je Kenan Yildiz v pogovoru slavno rožnato La Gazzetto dello Sport povedal, da bi rad posnemal eno od Juventusovih legend Alessandra Del Piero. Želja se mu je izpolnila v tekmi, ki bo šla v zgodovino derbijev.

V nemškem Regensburgu rojeni Kenan Yildiz je bil osrednji mož derbija. Najstnik je zabil dva gola. FOTO: Alessandro Garofalo/Reuters

Po osmih goli ni bilo zmagovalca, komaj 19-letni v Nemčiji rojeni Turek pa je zasijal v najbolj pomembnem trenutku za torinsko belo-črne. Po zaostanku z 2:4 je turški reprezentant in veliki up zabil dva gola (71., 82.) za piko na i derbija preobratov pred 70.000 navijači. Z 19 leti in 176 dnevi je postal najmlajši Juventusov strelec v derbijih proti Interju. Povrhu je bil rezervist.

Interjev trener Simone Inzaghi je derbi vodil v svojem značilnem čustvenem slogu. FOTO: Gabriel Bouys/AFP

Črno-modri so po golu Poljaka Piotra Zielinskega v 15. minuti odlično odprli derbi, Juventus pa je v 26. minuti že imel prednost po golih Dušana Vlahovića in Timothyja Weaha. Toda s prednostjo so odšli na odmor Milančani. Armenec Henrik Mhitarijan (35) je najprej izenačil, Zielinski pa je bil še drugič zanesljiv z bele točke (37). Nizozemec Denzel Dumfries je v 53. minuti povišal Interjevo prednost, potem pa je zasijal Juventusov najstnik, ki ga je trener torinskega velikana Thiago Motta v igro poslal v 62. minuti.

Thiago Motta je na San Siru v Interjevem dresu preživel najlepša igralska leta, a zdaj je največji tekmec črno-modrih. FOTO: Alessandro Garofalo/Reuters

»Ta fant ima vse, le priložnost mu je treba dati,« je bil navdušen nad predstavo Yildizovo predstavo komentator Gazzette.

Veliki zmagovalci 9. kola v serie A pa so bili vendarle Neapeljčani. Z minimalno zmago imajo na vrhu lestvice pred prvim zasledovalcem Interjem štiri točke prednosti.