Stojanović z golom pomagal do zmage, aktiven tudi Štulac

Nogometaši na Apeninskem polotoku so tradicionalno aktivni tudi v ponedeljek.
Petar Stojanović se je veselil novega gola v italijanskem prvenstvu. FOTO: Antonio Bronic/Reuters
F. T., STA
6. 12. 2021 | 21:00
6. 12. 2021 | 21:33
1:03

Nogometaši na Apeninskem polotoku so tradicionalno aktivni tudi na ponedeljek. Empoli je tako v 16. kolu italijanskega prvenstva gostili Udinese in ga premagal s 3:1 za sedmo zmago v sezoni in 11. mesto na lestvici, kar je spodoben položaj za klub iz Toskane.

image_alt
Nekoč je bil tiho in v kotu, zdaj igra v serie A in v majici Slovenije

Empoli je zašel v zaostanek v 22. minuti po golu Gerarda Deulofeua, toda slovenski reprezentant Petar Stojanović je domačim v 50. minuti priigral izenačenje, v 60. minuti pa je Nedim Bajrami poskrbel za preobrat. Andrea Pinamonti je v 78. minuti potrdil zmago domačih, pri katerih je Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa je v igro vstopil v 72. minuti.