Španija in Italija prvi polfinalistki eura 2020

Španija in Italija se bosta v torek (21) v Londonu pomerili za eno finalno vstopnico eura 2020.
Lorenzo Insigne je zabil velemojstrski gol v svojem slogu. FOTO: Andreas Gebert/AFP
G. N.
2. 7. 2021 | 20:56
2. 7. 2021 | 23:27
2:05
Španija in Italija se bosta v torek (21) v Londonu pomerili za eno finalno vstopnico evropskega prvenstva v nogometu. To bo kar pravšnji polfinale eura 2020, četudi sta reprezentanci doslej prikazali različen nogomet. Španija je še drugič zapovrstjo igrala 120 minut neto igre (1:1), Švico pa strla šele z enajstmetrovkami. Italijani so poslali domov Belgijo, ki ni bila kos razigrani in v končnici premeteni ekipi "azzurrov".

Španija se je prvič po letu 2012, torej po naslovu evropskega prvaka, uvrstila med štiri najboljše na velikih tekmovanjih. V prvi tekmi četrtfinala na tem euru je po strelih z bele točke premagala Švico s 4:3, potem ko se je po 120 minutah dvoboj razpletel z izidom 1:1. Junak loterije strelov z enajstih metrov je bil španski vratar Unai Simon. Dva strela je ubranil, eden je zletel prek vrat.

Španiji so se že v 8. minuti odprla polfinalna vrata po srečnem golu Jordija Albe, a Švica je padla šele po strelih z 11-m. FOTO: Kirill Kudrajcev/Reuters

Druga polfinalistka evropskega prvenstva je postala Italija. V Münchnu je z 2:1 (2:1) premagala Belgijo in si priigrala obračun s Španijo za veliki finale. Vsi zadetki so padli v prvem delu igre, ko sta za Italijane zadela Nicolo Barella in Lorenzo Insigne, za Belgijce pa je bil z bele pike natančen Romelu Lukaku.

Veliki španski junak še enega trilerja na evropskem prvenstvu je bil vratar Unai Simon. Švicarjem je ubranil dva strela, eden je zletel prek vrat. FOTO:  Kirill Kudrajcev/Reuters

Tudi Italija je napredovala med najboljšo četverico eura prvič po letu 2012, toda repriza eura 2012 ni možna. Tekmeca sta se tedaj pomerila šele v finalu (Španci so s 4:0 zmleli Italijo), tokrat ju čaka spopad eno stopnico nižje, vlogi favorita pa sta obrnjeni. Italija tokrat vendarle kotira višje.