Senijad Ibričić je prinesel Domžalčanom prvo zmago

Nogometaši Aluminija so zaman upali na uspeh tudi v uvodni tekmi Prve lige Telemach.
Senijad Ibričić je bil še enkrat junak domžalskega moštva. FOTO: Uroš Hočevar/Delo
STA, B. E.
20. 8. 2021 | 22:29
20. 8. 2021 | 22:33
1:46
Šesto kolo Prve lige Telemach sta v Kidričevem odprli moštvo, ki sta čakali na prvo zmago. Razveselili so se je Domžalčani, saj so z golom Senijada Ibričića ugnali Aluminij, najmanj učinkovito zasedbo dosedanjega dela prvenstva.

Prvi polčas je ponudil precej razburljivo predstavo, v kateri so bili uvodoma precej konkretnejši Kidričani. Toda prvi nevarnejši strel je v deseti minuti sprožil Ibričić, poskus kapetana Domžal pa je ukrotil Luka Janžekovič. Sledile so nevarne akcije gostiteljev. V 16. minuti je Marko Brest streljal, Ajdin Mulalić pa je žogo odbil.

V 19. minuti je Jaka Bizjak zadel okvir vrat, isti igralec je nato v 25. minuti poskusil s škarjicami, a je bil spet na mesto domžalski vratar. Še v isti minuti so gosti prešli v vodstvo, potem ko je Ibričić prišel do žoge na polovici Aluminija in z dobrih 20 metrov zadel zgornji desni kot domačih vrat za 1:0. Domači so v nadaljevanju tekme pritisnili, toda neuspešno, tako da so tri točke odšle v Domžale.