Sevilla šestič zmagovalka evropske lige

V Kölnu je prvo zaključne dejanje podaljšane evropske klubske sezone po zmagi s 3:2 proti Interju pripadlo španskemu klubu.
Ob strelcu dveh golov Luuku De Jongu je bil eden od junakov pri Sevilli znova vrata Bono. FOTO: Ina Fassbender/Pool Reuters
G. N., STA
21. 8. 2020 | 20:35
22. 8. 2020 | 00:00
4:36
Sevilla na »domačem parketu« ni dovolila presenečenja. Še v svojem šestem finalu evropske lige je bila boljša, Inter je premagala s 3:2. Inter je izgubil po hudem boju, potem ko je zadnji gol v lastno mrežo v 75. minuti nesrečno poslal tragični junak dvoboja Romelu Lukaku.

Seviljski junak je bil Nizozemec Luuk De Jong, ki je odločil že zmagovalca v polfinalu in je v prvem polčasu z glavo dvakrat matiral kapetana Interja Samirja Handanovića, s čimer eden od najboljših vratarjev na svetu ostaja še brez lovorike.

Belgijec Romelu Lukaku je bil tragičlni junak Interja in je z avtogolom odločil zmagovalca. FOTO: Lars Baron/AFP

Interjev belgijski napadalec je odlično odprl tekmo, izsilil je enajstmetrovko, ki jo je spremenil v vodstvo. Sevilla je hitro izenačila, nato tudi ušla, a je Inter pred koncem odličnega prvega polčasa še izenačil po golu z glavo Urugvajca Diega Godina.

V drugem polčasu sta bila tekmeca za odtenek previdnejša. Prvo in edino zaključno žogo je imel v nogah Lukaku, a je po pobegu s sredine igrišča izgubil dvoboj z Maročanom v tekmečevih vratih Yassinejem Bounoujem.

Piko na i je Lukaku postavil v 75. minuti, ko je po strelu branilca Diega Carlosa s škarjicami posredoval kot napadalec, instinktivno podstavil nogo in premagal nemočnega Handanovića.

Nekdanji slovenski reprezentant nima sreče. Pred sezono 2011/12 se je iz Udineseja preselil k Interju, a v devetih letih še ni okusil slasti zmage v italijanskih ali evropskih tekmovanjih. Pri 36 letih se mu čas izteka.

Slovenskemu vratarju in kapetanu Interja Samirju Handanoviću lovorike niso sojene. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Inter je ostal pri treh lovorikah, vse je osvojil v predhodni različici tekmovanja pokalu Uefa, zadnjo v sezoni 1997/98. Sevilla je v tem tisočletju šestkrat osvojila evropsko ligo in prvo po letu 2016, ko je bila v finalu boljša od Liverpoola. Angleški in španski klubi so to tekmovanje dobili v zadnjih devetih sezonah.

Na zaključnem turnirju evropske lige v Nemčiji je Inter na poti do finala ugnal Getafe (2:0), Bayer Leverkusen (2:1) in v polfinalu še Šahtar iz Donecka s 5:0.

Andaluzijski velikan pa je bil boljši od Rome (2:0), Wolverhamptona (1:0) in v polfinalu še od Manchester Uniteda (2:1).

Zadnje dejanje sezone 2019/20 bo v nedeljo v Lizboni. V finalu lige prvakov se bosta pomerila PSG in Bayern.