Spektakularen zaključek nogometne drame v Rimu

Eno od najbolj dramatičnih nogometnih tekem konca tedna so videli v Rimu.
Belgijski napadalec Romelu Lukaku je spravil v evforijo navijače Rome. FOTO: Alberto Pizzoli/AFP
F. T.
6. 11. 2023 | 05:00
1:33

Eno od najbolj dramatičnih nogometnih tekem konca tedna so videli v Rimu. Romelu Lukaku je namreč Romo popeljal do spektakularne zmage z 2:1 nad Leccejem z golom v 94. minuti tekme, s katerim je dokončal malo verjeten zasuk Rome. Rimljani so namreč še v 90. minuti zaostajali z 0:1.

Dybala bo nared tudi za derbi z Laziem

Preobrat je začel iranski napadalec Sardar Azmun, ki je v 91. minuti s strelom z glavo izenačil izid za gostitelje – njegov prvi gol v serie A –, Lukaku pa je tri minute pozneje s težkim strelom 65.000 navijačev spravil v delirij.

»To je bila nora tekma, ki bi se lahko razpletla v obe smeri. Šla je v našo korist,« je zatrdil Romin trener Jose Mourinho, ki je bil posebej vesel vrnitve Paula Dybale. »Paulo je pomemben za nas,« je dejal Mourinho. »Pravkar sem govoril z njim in čeprav sem mislil, da bo rekel, da bi bilo bolje, da ostane v Rimu in ne potuje z nami v Prago, da bi se pripravil na konec tedna, ko nas čaka derbi z Laziem, tega ni storil.«