Napoli počastil Maradono z zmago nad Rijeko

Oslabljena Rijeka je v 4. kolu izgubila na gostovanju v Neaplju (0:2), kjer je bilo vse v znamenju slovesa od Diega Maradone.
Neapeljčani so v vsakem polčasu dosegli po en zadetek in zasluženo zmagali. FOTO: Filippo Monteforte/AFP
26. 11. 2020 | 20:53
26. 11. 2020 | 23:13
7:43
Pri italijanskem prvoligašu Napoliju so se na odličen način poklonili preminuli legendi Diegu Armandu Maradoni, potem ko so na domači tekmi 4. kola evropske lige z 2:0 premagali Rijeko.

V Neaplju je bilo čustveno že vse od srede, ko je odjeknila novica o smrti argentinskega nogometaša, ki je pri Napoliju pustil globok pečat. Navijači so pred stadionom množično prižigali sveče in polagali cvetje, kar so storili tudi igralci domačega moštva.

Napolijevi nogometaši so imeli ob prihodu na igrišče oblečen dres Maradone. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Prihod domačinov v dresu Maradone

Nogometaši Napolija so se ob prihodu na igrišče znova poklonili Maradoni, in sicer so imeli vsi oblečeni njegov dres s številko 10.

Njihovi nasprotniki pod vodstvom Simona Rožmana so v Neapelj pripotovali zelo oslabljeni, saj zaradi okužbe manjka kar osem nogometašev. Adam Gnezda Čerin je tekmo začel v prvi postavi in igral do 86. minute.

Prvi polčas je ponudil zanimivo tekmo s priložnostmi na obeh straneh. Žogo so imeli več v nogah domačini (62%), razmerje strelov pa je bilo 9:8 v njihovo korist.

Edini gol v tem delu so dosegli nogometaši Napolija. To se je zgodilo v 41. minuti, ko je Piotr Zielinski prodrl po levi strani in podal pred gol, kjer je ob napadalcu Matteu Politano nesrečno posredoval Armando Anastasio in žogo poslal v lastno mrežo.

Gostitelji so se za drugi zadetek morali truditi vse do 75. minute. Lorenzo Insigne je proti kazenskemu prostoru podal visoko podajo, tam je žogo zgrešil Hrvoje Smolčić, s tem pa omogočil, da se je Hirving Lozano sam znašel pred vratarjem in ga hladnokrvno premagal.

Napoli je tekmo dobil z 2:0 in s s tretjo zmago utrdil na vrhu skupine F, Rijeka pa je Neapelj zapustila še s četrtim porazom.

Dinamo Zagreb je v Avstriji osvojil nove tri točke in se utrdil na prvem mestu skupine K. FOTO: Leonhard Foeger/Reuters

Zagrebčani z zmago ostali na vrhu

Zagrebški Dinamo je bil v Celovcu s 3:0 boljši od Wolfsbergerja in zadržal prvo mesto v skupini K. Za zmago Zagrebčanov so zadeli Lovro Majer (60.), Bruno Petković (75.) in današnji slavljenec Luka Ivanušec (91), slovenski reprezentant Petar Stojanović pa ni dobil priložnosti.

Dinamo se je z zmago utrdil na prvem mestu, saj se je preostala tekma skupine med CSKA Moskva in Feyenoordom končala z delitvijo točk.

Dvoboj Lilla in Milana se je končal brez zmagovalca. FOTO: Pascal Rossignol/Reuters

Milan brez Ibrahimovića do točke

V skupini H je Milan brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića gostoval pri Lillu in iztržil neodločen izid 1:1. Italijani so povedli v 46. minuti prek Samuja Castilleja, Francozi pa so izenačili dvajset minut kasneje z golom Jonatana Bambaja. Končna delitev točk bolj ustreza Lillu, saj je zadržal prvo mesto.

Na drugi tekmi skupine je Sparta iz Prage s prepričljivih 4:1 premagala Celtic in zaostrila boj za drugo mesto, saj za Milanom zaostaja le za točko.

Laci in Petrović izven kadra

AEK iz Aten je v skupini G izgubil proti Zorji Lugansk z 0:3. Slovenski nogometaš Žiga Laci ni bil v kadru grškega moštva.

V skupini B se na Irskem merita Dundalk in Rapid Dunaj, slednji je na gostovanje pripotoval brez obolelega Dejana Petrovića.

Evropska liga, 4. kolo:
Skupina A:
CSKA Sofija : Young Boys 0:1 (Nsame 34.)
Cluj : Roma 0:2 (Debeljuh 49./ag, Veretout 67./11m)
Standings provided by SofaScore LiveScore

Skupina B:
Molde : Arsenal 0:3 (Pepe 50., Nelson 55., Balogun 83.)
Dundalk : Rapid Dunaj 1:3 (Shields 63./11m; Knasmullner 11., Kara 37., 58.)
Petrovića ni bilo v kadru Rapida

Skupina C:
Bayer Leverkusen : Hapoel Beršeba 4:1 (Schick 29., Bailey 48., Demirbay 76., Alario 80.; Shviro 58.)
Nica : Slavia Praga 1:3 (Gouiri 61.; Lingr 15., Olayinka 64., Sima 75.)

Skupina D:
Glasgow Rangers : Benfica 2:2 (Arfield 7., Roofe 69.; Tavernier 78./11m, Pizzi 81.)
Standard Liege : Lech Poznanj 2:1 (Tapsoba 63., Laifis 93.; Ishak 61.)

Skupina E:
Granada : Omonia Nikozija 2:1 (Suarez Charris 8., Soro 73.; Asante 60.)
PSV : PAOK 3:2 (Gakpo 20., Madueke 51., Malen 53.; Varela 4., Tzolis 13.)

Skupina F:
AZ Alkmaar : Real Sociedad 0:0
Napoli : Rijeka 2:0 (Anastasio 41./ag, Lozano 75.)
Gnezda Čerin je za Rijeko igral do 87. minute

Skupina G:
AEK Atene : Zorja Lugansk 0:3 (Gromov 61., Kabajev 75., Yurchenko 85./11m)
Lacija ni bilo v kadru AEK
Braga : Leicester 3:3 (Musrati 4., Paulinho 24., Fransergio 90.; Barnes 9., Thomas 78., Vardy 95.)

Skupina H:
Lille : AC Milan 1:1 (Bamba 65.; Castillejo 46.)
Sparta Praga : Celtic 4:1 (Hancko 27., Julis 38., 80., Plavšić 94.; Edouard 15.)

Skupina I:
Karabah Agdam : Sivaspor 2:3 (Zoubir 8., Matić 51.; Kone 40./11m, 79., Kayode 58.)
Maccabi Tel Aviv : Villarreal 1:1 (Pešić 47.; Baena 45.)