Od Slovencev s točko le Stojanović, Rečani so se upirali do 93. minute

Na uvodni večer evropske lige na Dunaju zmaga Arsenala, dvoboj celjskih znancev je pripadel Norvežanom.
Adam Gnezda Čerin (desno) se je v eni od akcij takole boril s španskim tekmecem. FOTO: Denis Lovrović/AFP
F. T., B. E.
22. 10. 2020 | 23:21
22. 10. 2020 | 23:23
3:18
Predzadnji četrtek v oktobru je namenjen igranju tekem v Uefini evropski ligi. V prvem terminu (18.55) je bilo zelo zanimivo tudi na Reki, kjer je Rijeka v prvi tekmi močne skupine F gostila španski klub Real Sociedad. Baski so dominirali celoten večer (posest žoge 34:66, streli 4:17), toda ekipa trenerja Simona Rožmana je držala točko vse do 93. minute, ko je gostujoči napadalec Jon Bautista utišal 2089 navijačev na Rujevici (0:1). Adam Gnezda Čerin je igral vseh 98 minut tekme.

Tudi v drugi tekmi te skupine so šle točke v goste: Napoli je doma izgubil z AZ iz Alkmaarja (0:1). To ni bil večer gostiteljev, tudi v slovensko obarvani skupini B so ostali praznih rok – Rapid je izgubil z Arsenalom z 1:2 (Dejan Petrović na klopi; David Luiz, Aubameyang), v dvoboju letošnjih znancev Celja pa je Dundalk izgubil z Moldejem z 1:2.

Zagrebški Dinamo Petra Stojanovića, ki je igral celo tekmo, je v skupini K gostil Feyenoord in se razšel z izidom 0:0. Nizozemci so že v 8. minuti prišli do enajstmetrovke, streljal je Steven Berghuis, Dominik Livaković pa je strel ubranil. So pa gosti v 73. minuti ostali z igralcem manj na igrišču, saj je Marcos Senesi dobil drugi rumeni karton, a Zagrebčanom ni uspelo unovčiti številčne prednosti.

AEK, pri katerem 18-letni Žiga Laci ni dobil priložnosti, je v skupini G gostoval na Portugalskem in klonil z 0:3. Braga je prešla v vodstvo v 44. minuti z golom Wendersona Galena, v 79. je zadel tudi Paulinho, v 89. pa še Ricardo Horta.

Brazilski adut pri Romi je zabil enega od dveh rimskih golov v Bernu, kjer je Roma premagala Young Boys z 2:1 (Peres, Kumbulla). FOTO: Arnd Wiegmann/AFP