Real Madrid si ne more oddahniti

Nogometaši Seville še naprej dihajo za ovratnik vodilni ekipi španskega prvenstva.
Vratar Getafeja David Soria je imel veliko prometa in ni mogel preprečiti zmagovitega gola Seville. FOTO: Cristina Quicler/AFP
F. T.
9. 1. 2022 | 20:00
9. 1. 2022 | 20:06
1:08

Nogometaši Seville ne popuščajo in še naprej lovijo vodilno ekipo španskega prvenstva, madridski Real. V 20. kolu primere division je Sevilla z izidom 1:0 premagala Getafe in za Madridčani, ki so že v soboto visoko s 4:1 premagali Valencio, ob tekmi manj zaostaja za pet točk. Edini gol za Andaluzijce je v 22. minuti dosegel Rafa Mir.

Zaostanek za vodilno ekipo lige pa je povečal Sevillin mestni tekmec Betis. Na gostovanju pri Rayu Valecanu v Madridu je iztržil le remi 1:1, kar ni slab rezultat upoštevaje dejstvo, da je od 33. minute igral z igralcem manj na igrišču, saj je sodnik izključil Alexa Morena. Kljub igralcu manj so gostje v sodnikovem dodatku prvega dela prek Sergia Canalesa prešli v vodstvo, v 70. minuti pa je izenačil Ivan Balliu.