Aktualni španski prvak Real Madrid je v 13. kolu premagal Atletico z 2:0.
Nogometaši Reala so zmagali na mestnem dvoboju. FOTO: Oscar Del Pozo/AFP
13. 12. 2020 | 23:05
2:55
V 13. kolu španskega prvenstva sta se na mestnem dvoboju pomerila Real in Atletico. Večer je pripadel aktualnim prvakom pod vodstvom Zinedina Zidana, ki so zmagali z 2:0.

Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je s soigralci končal dolg niz neporaženosti v prvenstvu, ki je štel 26 zaporednih tekem, kot zadnji jih je 1. februarja letos premagal prav Real.

Gostitelji so bili občutno boljši od svojih nasprotnikov. Oblak je moral prvič posredovati v 10. minuti ob nevarnem strelu Karima Benzemaja in takrat je s konicami prstov žogo preusmeril v vratnico, tako da je izid ostal nespremenjen.

Real je pet minut kasneje znova zapretil in tudi povedel. Udarec iz kota je izvedel Toni Kroos in podal pred gol, predložek pa je z glavo v mrežo preusmeril Casemiro.

Branilci naslova so vodstvo podvojili v 63. minuti. Daniel Carvajal je z razdalje močno udaril proti vratom, žoga pa se je od vratnice odbila v Oblakov hrbet in končala v mreži, tako da so Škofjeločanu pripisali avtogol.

Atletico je svoj prvi strel v okvir gola sprožil šele v 80. minuti, ob poskusu Saula Nigueza pa je dobro posredoval Thibaut Courtois. Izid se do konca tekme ni spremenil.

Nogometaši Atletica kljub porazu vsaj do nedelje ostajajo na vrhu lestvice, Real pa se mu je približal na tri točke (ima tudi tekmo več).

Sociedad ni izkoristil Atleticovega poraza

Samo točka na domačem igrišču ni razveselila tabor Sociedada, ki tako ni izkoristil priložnosti,d a bi ušel prvemu zasledovalcu Atleticu.

Barcelona je dolgo lomila odpor Levanteja, zlomila pa ga je šele po golu Lionela Messija v 76. minuti. Barcelona je sprožila 24 strelov.

Špansko prvenstvo, 13. kolo
Real Madrid : Atletico Madrid 2:0 (Casemiro 15., Oblak 63./ag)
Jan Oblak je branil za Atletico
Valencia : Athletic 2:2 (Soler 26./11m, Vallejo 83.; Villalibre 55., Garcia 79./11m)
Getafe : Sevilla 0:1 (Etxeita 81./ag)
Huesca : Alaves 1:0 (Ontiveros 66.)
Valladolid : Osasuna 3:2 (Weissman 7., Orellana 56./11m; Budimir 27., Torres 43.)
Real Sociedad : Eibar 1:1 (Barrenetxea Muguruza 20; Enrich 65.)
Betis : Villarreal 1:1 (Garcia 51.; Torres 5.)
Elche : Granada 0:1 (Suarez Charris )
Barcelona : Levante 1:0 (Messi 79.)