Rdeči vragi le še točko za Leicestrom, zgolj točka za Inter

Nogometaši Manchester Uniteda zanesljivo premagali igralce Aston Ville.
Nogometaši Manchester Uniteda so osvojili pomembne točke na gostovanju pri Aston Villi. FOTO: Clive Brunskill/AFP
9. 7. 2020 | 17:55
10. 7. 2020 | 00:03
2:21
Ljubljana – Na delu so boli tudi nogometaši v najmočnejših ligah v Evropi. Posebej vroče je v Angliji, kjer se nadaljuje izjemno izenačena bitka za vstopnice v ligi prvakov in evropski ligi.

Igralci Manchester Uniteda so izkoristili priložnost in se s prepričljivo zmago nad Aston Villo (3:0) približali četrtouvrščenemu Leicestru le na točko zaostanka. Za »rdeče vrage« so v polno zadeli Bruno Fernandes (z bele točke v 27. minuti), Mason Greenwood (45.) in Paul Pogba (58.).

Bournemouth in Tottenham sta se razšla brez zadetkov, Everton in Southampton pa z izidom 1:1.

Neodločen izid Interja pri Veroni

V elitni italijanski ligi sta bili na sporedu dve tekmi. Zadnjeuvrščeni Spal je z 0:3 klonil pred Udinesejem, milanski Inter pa je s slovenskim vatarjem Samirjem Handanovićem na čelu na gostovanju pri Veroni iztržil le točko za neodločen izid 2:2.
Miguel Veloso se je takole s soigralci pri Veroni veselil izenačujočega zadetka v 86. minuti, ki ga je dosegel slovenskemu vratarju Samirju Handanoviću. FOTO: Alessandro Garofalo/Reuters

Za domačo zasedbo sta zadetka dosegla Darko Lazović (2.) in Miguel Veloso (86.), za gostujočo pa Antonio Candreva (49.) in Federico Dimarco z avtogolom v 55. minuti.

V španskem prvenstvu se je od boljših ekip nocoj predstavila le četrtouvrščena Sevilla, ki je v Bilbau ugnala domači Athletic z 2:1. Domačo ekipo je v vodstvo popeljal Ander Capa (28.), strelca za goste pa sta bila Ever Banega (69.) in Munir El Haddadi (74.).

Drugi današnji tekmi sta bili Eibar : Leganes 0:0 in Mallorca : Levante 2:0.