PREMIUM   D+   |   Nogomet

Prvih minut Josipa Iličića se veselijo tudi pri Olimpiji

V nedeljskem derbiju v Ljudskem vrtu se bo po dvanajstih letih na igrišče vrnil največji slovenski virtuoz. Mura z nizom štirih zmag in razliko v golih 11:1
Po evforični predstavitvi Josipa Iličića za novega člana NK Maribor,je napiočil trenutek še za njegove prve igralne minute. FOTO: Marko Pigac/mp Produkcija
5. 11. 2022 | 05:00
4:45

V nadaljevanju preberite:

Jutri bo minilo 12 let in 76 dni od zadnje tekme Josipa Iličića v 1. slovenski nogometni ligi. Takrat je zadnjič igral v vijoličnem dresu v Ljudskem vrtu in proti Celju (2:0) v 9. minuti dosegel svoj edini prvoligaški gol za vijolične. To je bil gol za slovo z nasmehom in upanjem, da bo nekoč vrnil uslugo Mariborčanom, ki so mu v njegovih najtežjih trenutkih ponudili roko rešitve.

Pod Kalvarijo je več evforije sprožil Iličićev prihod, kot ga bodo prve minute. To je normalna posledica silovitega zdrsa v mesecu dni in porazov. A že njegova prisotnost je lahko velik impulz za soigralce ter značajsko in igralno preobrazbo.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.