Poljski stroj za gole nikoli ni v okvari

Vodilni Bayern v 26. kolu nemške nogometne lige remiziral v Hoffenheimu, Robert Lewandowski spet zadel.
Robert Lewandowski je z zadetkom spet potešil svoj strelski apetit. FOTO: Heiko Becker/Reuters
Š. R., STA
12. 3. 2022 | 18:35
12. 3. 2022 | 21:41
2:08

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v začetku tega tedna v povratni tekmi osmine finala lige prvakov izdatno napolnili mrežo Salzburga in slavili s 7:1, na današnji tekmi 26. kola nemškega prvenstva pa so v gosteh igrali neodločeno s Hoffenheimom 1:1. Slovita bavarska zasedba po današnjem remiju ostaja trdno na čelu, po nepopolnem kolu ima deset točk prednosti pred drugouvrščenimi tekmeci iz Borussie iz Dortmunda, ki bodo v nedeljo gostili Arminio iz Bielefelda, medtem ko je Hoffenheim na visokem petem mestu v 18-članski bundesligi.

Na enem od posladkov tega kroga so na Rhein-Neckar-Areni povedli gostitelji po golu Avstrijca Christopha Baumgartnerja v 32. minuti, v izdihljajih prve polovice tekme pa je izenačil Robert Lewandowski. Poljski stroj za gole v vrstah Bayerna je v tej sezoni dosegel že 29 golov v elitnem nemškem prvenstvu. V drugem polčasu se mreži obeh vratarjev - Oliverja Baumanna v domači ekipi in Manuela Neuerja v gostujoči - nista več zatresli.

Borussia iz Mönchengladbacha je na domačem igrišču premagala berlinsko Hertho z 2:0. Za gostitelje je prvi gol z 11-metrovke dosegel Francoz Alassane Plea v 24., drugega pa Matthias Ginter v 60. minuti.