Pozdravljeni!

Po Mariboru nokavt še za Olimpijo

Rudar zadnji četrtfinalist pokala Nogometne zveze Slovenije.
Rudar se je kot zadnji senzacionalno uvrstil v četrtfinale pokala Nogometne zveze Slovenije, potem ko je v zadnji tekmi osmine finala z izjemnim golom kapetana Damjana Trifkovića (v sredini) v Stožicah premagal branilca naslova Olimpijo. FOTO: Uroš Hočevar
19. 9. 2019 | 18:40
19. 9. 2019 | 20:45
1:37
Finalista zadnjega pokalnega tekmovanja sta že izpadla. Maribor je v osmini finala pokala Nogometne zveze Slovenije včeraj v Kopru izgubil presenetljivo, Olimpija danes doma senzacionalno. V Stožicah je bil z 1:0 (0:0) boljši Rudar, potem ko je z evrogolom s 25 m zmagovalca v 79. minuti odločil velenjski kapetan Damjan Trifković.

Ljubljančani so bili kaznovani za neučinkovito igro v prvih 70 minutah. Bolj ko se je tekma bližala h koncu, bolj so bili živčni in gostje bolj nevarnejši.

Po Trifkovićevem golu so nemočnim Ljubljančanom povsem popustili živci in v divjem lovu za izenačenjem ostali brez dveh izključenih igralcev. Po drugi rumeni karton sta si prislužila Erik Boakye (87) in najboljši domači posameznik Luka Menalo (90), ki bo tako tudi izpustil nedeljski mestni derbi 10. kola 1. SNL.

V četrtfinale pokala NZS, v katerem se bodo merili na dve tekmi, so se uvrstili: Celje, Domžale, Mura, Nafta, Rudar, Aluminij, Radomlje, Koper. Prve četrtfinalne tekme bodo 16. oktobra, povratne pa 30. oktobra. Žreb parov bo naslednji petek, 27. t. m.