Olimpiji se je računica izšla le delno

V zaostali tekmi 27. kola 1. SNL brez zmagovalca v ljubljanskem dvoboju, v katerem je bil Bravo enakovreden. Zeleno-beli od 81. minute z desetimi igralci.
Nogometaši Brava (v rumenih majicah) so presenetili Olimpijo v Stožicah, a lahko bi izvlekli še več kot točko. FOTO: Jure Eržen/Delo
G. N.
13. 4. 2021 | 19:15
13. 4. 2021 | 21:24
5:31
Ni veliko manjkalo do presenečenja v Stožicah v ljubljanskem derbiju, v zadnji, zaostali tekmi 27. kola 1. SNL in zadnji tretje četrtine prvenstva. Bravo je bil enakovreden tekmec in v zaključku tekme z igralcem več v položaju, ko bi lahko matiral Olimpijo. Mustafa Nukić je imel zaključno žogo, toda 1:1 je vendarle realen izid. S točko so zeleno-beli povečali prednost pred Mariborčanom na dve.

Tretji mestni derbi v sezoni velja začeti pri koncu, v 81. minuti. Matevž Matko se je iztrgal iz objema Jana Andrejašiča, ni mu pa ušel. Olimpijin branilec ga je kot zadnji mož v domači obrambi ustavil s prekrškom. Sodnik Dejan Balažič je zapiskal in prekršek označil na rob kazenskega prostora, Andrejašiča pa izključil. Zeleno-belim je odleglo, tudi če bi sodnik prekršek pomaknil v kazenski prostor in pokazal na belo točko, najbrž ne bi sprožil večjih protestov domačih nogometašev. Igra desetih proti enajstim ni spremenila siceršnje podobe na igrišču. Olimpija je bila za malenkost podjetnejša, nevarnejša pač ne.

Timi Max Elšnik je bil med vidnejšimi v Olimpijinem moštvu in je z lepim golom tudi preprečil presenečenje v Stožicah. FOTO: Jure Eržen/Delo

Zeleno-beli se z desetimi niso branili

Mustafa Nukić je bil veliki osmoljenec zaključnega dela tekme, v 85. minuti je opravil vse, a neoviran je streljal visoko prek vrat z 12 metrov. To je bila najlepša priložnost v drugem polčasu, ki je v sodnikovem podaljšku prinesla še dve zanesljivi obrambi gostujočega vratarja Igorja Vekića. Prvi vratar mlade reprezentance je bil eden od junakov, potem ko je v zadnjih sekundah prvega polčasa iz bližine ubranil strel Andresu Vombergarju.

Tudi oba gola v sicer zanimivi tekmi, a z vidnim pomanjkanjem sape, sta sodila v rubriko privlačna. Šiškarji so prvi zadeli, po dolgi podaji Martina Kramariča je Andrejašiču ušel Žan Trontelj, zamujal je tudi Antonio Delamea Mlinar in mladi bočni branilec je iz bližine z zvitim strelom med nogama premagal Žigo Freliha. Izenačenje je bilo hitro. Olimpijin kapetan Timi Max Elšnik je po kratki podaji Mihaila Perovića prefinjeno žogo porinil med nogama Luke Žinka, nato pa z 18 metrov silovito streljal polvisoko v desni kot Bravovih vrat. Vekić se je raztegnil, kolikor se je le mogel, a je bil prekratek.

Dejanu Grabiću žal, da ni treh točk

»Tudi v zadnji vrsti smo razvijali igro, prihajali smo do priložnosti,« je o igri gostov povedal veteran in nekdanji reprezentant Andraž Kirm. Domači kapetan Elšnik je priznal, da po dolgi odsotnosti ni bilo še dovolj sape.

Martin Kramarič je imenitno podal pri prvem golu Šiškarjev. FOTO: Jure Eržen/Delo

»Poznal se je dolg odmor. Zdaj bo treba ujeti tekmovalni ritem. Treh točk nismo osvojili, ampak tudi s točko smo lahko zadovoljni,« je povedal zvezni igralec, ki ga je trener Goran Stanković – njegova bilanca je zdaj po štiri zmage in neodločeni izidi – dopolnil: »Občutki so mešani, ob polčasu bi lahko imeli tudi gol prednosti. V drugem smo več tvegali, ampak realno je razplet pravičen. Nadaljevanje bo še vznemirljivo, tekme se bodo vrstile ena za drugo.«

Trener Brava Dejan Grabić je obžaloval, da odlična taktična izvedba ni bila nagrajena z zmago. »Odlično smo bili postavljeni v napadu, zlahka smo prihajali na nasprotnikovo polovico. Izpolnili smo načrt, saj smo raztegnili prostor med zvezno vrsto in obrambno linijo. Manjkala nam je le konkretnost. V drugem smo imeli še, tri, štiri čiste priložnosti. Res mi je žal, da nismo osvojili vseh treh točk.« Državno prvenstvo se bo nadaljevalo s tekmami 28. kola. Prvi bosta že v petek.