Pozdravljeni!

Olimpija se je vrnila na vrh, Muro spet porazil Aluminij

V prvih današnjih tekmah 17. kola 1. SNL zmage za Ljubljančane, Kranjčane in Kidričane.
Triglav se je s peto prvenstveno zmago nekoliko oddaljil od 9. mesta in Brava. FOTO: Mavric Pivk/Delo
G. N.
10. 11. 2019 | 17:35
10. 11. 2019 | 21:16
4:54
Olimpija v 17. kolu 1. SNL ni dopustila presenečenja in se je vrnila na vrh lestvice, kjer je bil 24 ur Maribor. V Stožicah je le z 2:0 premagala sežanski CB24 Tabor, potem ko je oba gola in po enega v vsakem polčasu dosegel Endri Cekici. Albanec je v prvem polčasu zastreljal tudi enajstmetrovko. Derbi kola se je ob 19. uri začel v soboški Fazaneriji.

Triglav je v prvi današnji tekmi premagal tekmeca za obstanek Bravo. Edini gol je v 67. minuti dosegel Gaber Petric.

Kranjčani so osvojili pomembne tri točke, povrhu so gol zabili z igralcem manj. Ljubljančani so bili sicer napadalnejši, a neučinkoviti. Domači srednji Milan Milanović si je v 42. minuti zaradi štarta s podplatom prislužil drugi rumeni karton in izključitev. V 86. so z desetimi igralci ostali tudi gostje, zaradi drugega rumenega kartona je bil izključen David Brekalo.

Pravi šok pa je doživela Mura pred domačimi navijači v Fazaneriji. Potem ko je prejšnji teden gladko premagala vodilno Olimpijo, je tokrat morala čestitati Aluminiju (2:4). Prekmurci so v letošnji jeseni dvakrat izgubili, obakrat proti Aluminiju, lani pa so vse štiri tekme dobili.

V Fazaneriji je padlo šest golov, ob polčasu je bilo še neodločeno (2:2), na koncu pa je Aluminij gostiteljem pobegnil za dva gola. FOTO: Sobotainfo

Olimpija : CB 24 Tabor 2:0 (1:0)

Štadion Stožice, gledalcev 1200, sodnik Dragoslav Perić (Kranj).

Strelec: 1:0 – Čekiči (14), 2:0 – Čekiči (46).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Samardžić, Bagnack, Jurčević, Valenčič, Tomić, Savić (od 90. Gorenc), Čekiči, Lupeta (od 63. Menalo), Vukušić.

CB 24 Tabor: Adam, Ristić, Nemanič, Azinović, Salkić, S. Babić, Sever (od 57. Mihaljević), Bongongui (od 67. Krivičić), Ndzengue (od 74. Stančič), M. Babić, Sikimić.

Triglav : Bravo 1:0 (0:0)

Športni center, gledalcev 400, sodnik Bojan Tkalčič (Maribor).

Strelec: 1:0 – Petric (67).

Triglav: Arko, Kuhar, Milanović, Kumer, Mlakar, Gajić (od 65. Kryeziu), Herić (od 45. Šalja), Udovič, Tijanić, Majcen, Petric (od 79. Janković).

Bravo: Gril, Trontelj, M. Matko, Zec (od 51. Brekalo), Ihbeisheh, Agboyi, Žinko, Krcić (od 46. Primc), Mensah, Nukić, A. Matko; rdeča kartona: Milanović (42); Brekalo (86).

Mura : Aluminij 2:4 (2:2)

Štadion v Fazaneriji, sodniki: Žganec, Pospeh in Vojska.

Strelci: 1:0 – Maroša (15), 1:1 – Klepač (22), 2:1 – Bobičanec (34), 2:2 – Živković (36), 2:3 – Živković (54), 2:4 – Leko (90).

Mura: Obradović, Pucko, Karamarko, Maruško, Karničnik, Kouter, Šporn (od 84. Cipot), Bobičanec, Šušnjara (od 70. Ćerimagić), Bubnjar (od 78. Mulić), Maroša.

Aluminij: Janžekovič, Kontek, Pantalon, Vrbanec, Ploj, Petrovič, Martinović, Pečnik (od 70. Matjašič), Klepač, Leko, Živković (od 73. Čermak).

Maribor : Domžale 4:1

Rudar : Celje 3:3

Vrstni red: Olimpija 36, Maribor in Aluminij po 34, Mura 31, Celje 28, CB24 Tabor in Triglav po 17, Domžale 16, Bravo 13, Rudar 7.