Polom Juventusa, Oblakova mreža mirovala

Atletico Madrid je pri Real Sociedadu zmagal z 2:0, ima tri točke več od Real Madrida in tekmo manj. Italijanski prvaki doma klonili z 0:3 proti Fiorentini.
Cristiano Ronaldo ni mogel preprečiti poloma Juventusa. FOTO: Marco Bertorello/AFP
22. 12. 2020 | 21:53
23. 12. 2020 | 00:07
3:40
Nogometna sreda v Evropi prinaša največ zanimivega v španski in italijanski ligi ter angleškem ligaškem pokalu. Na Iberskem polotoku je bila glavna tekma med Real Sociedadom in madridskim Atleticom.

Nogometaši Atletica z vratarjem Janom Oblakom so v gosteh premagali Real Sociedad z 2:0 in Baskom vzeli prvo mesto na lestvici španskega prvenstva. Slovenski reprezentant je ponovno ohranil mrežo nedotaknjeno, po prvem polčasu brez gola je v 49. minuti po prostem strelu zadel Mario Hermoso, v 74. minuti pa prednost povečal in tekmo odločil Marcos Llorente z močnim strelom z roba kazenskega prostora.

Jan Oblak znova ni dovilil gola v mreži Atletica. FOTO: Oscar Del Pozo/AFP

Atleti imajo tri točke več in tekmo manj od mestnega tekmeca Real Madrida, ki bo danes gostil Granado. Škofjeločan, eden najboljših čuvajev mreže v Evropi, je na 13 tekmah la lige prejel pet golov, Atletico pa ima lepo priložnost, da po letu 2014 pride do 11. naslova.

Pozno zvečer je Barcelona s 3:0 zmagala v Valladolidu in ujela priključek z vodilnimi, Clement Lenglet (21.), Martin Braithwaite (35.) in Lionel Messi so bili strelci za ekipo Ronalda Koemana.

Lionel Messi je zadel za Barcelono v Valladolidu. FOTO: Juan Medina/Reuters

Španski krilni napadalec Suso je v 81. minuti odločil derbi med Valencio in Sevillo in goste približal mestom, ki vodijo v ligo prvakov.

Standings provided by SofaScore LiveScore

V Italiji je prvak Juventus gostil Fiorentino in doživel pravo blamažo, izgubil je z 0:3, vse kaže, da bodo Torinčani po devetih letih ostali brez scudetta. Za ekipo iz Firenc je v 3. minuti zadel Dušan Vlahović, v 18. pa je bil izključen domači nogometaš
Juan Cuadrado. Zasedba trenerja Andree Pirla (Cristiano Ronaldo je igral vso tekmo) se ni pobrala, v drugem polčasu je avtogol zakrivil Alex Sandro, piko na i za polom stareg dame pa pribil Martin Caceres.

Dušan Vlahović je načel mrežo Juventusa. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Crotone je z 2:1 premagali Parmo slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića in se začasno pomaknili z zadnjega mesta lestvice. Kurtić je igral vso tekmo in prejel rumeni karton.

Italija, serie A:
Crotone : Parma 2:1
Juventus : Fiorentina 0:3

V Angliji sta bili na sporedu dve tekmi v ligaškem pokalu. Drugoligaš Brentford je presenetil Newcastle United. Derbi med Arsenalom in Manchester Cityjem se je razpletel z visoko zmago gostov, za ekipo Pepa Guardilole so zadeli Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Phil Foden in Aymeric Laporte.

Phil Foden je bil strelec za City. FOTO: Toby Melville/Reuters