Pozdravljeni!

Nov poraz prvakov

V zaostali tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Aluminij premagal Celje z 1:0. Trener Jiri Jarošik še brez zmage v Sloveniji.
Aluminij je bil boljši od Celja. FOTO: Tadej Regent
P. Z., STA
17. 2. 2021 | 17:24
17. 2. 2021 | 17:29
1:27
Zaostala tekma osmouvrščenega Celja in devetouvrščenega Aluminija se je končala z zmago domače zasedbe iz Kidričevega, ki se je osmoljencu današnje tekme približala na štiri točke, zadnjeuvrščeni Gorici pa ušla na pet točk.

V 54. minuti je glavni sodnik Borošak po prekršku Matica Vrbanca nad Korejcem Dohyunom Kimom pokazal na 11-metrovko, ki jo je uspešno izvedel Haris Kadrić. Po vodilnem golu Kidričanov so Celjani skušali prevzeti pobudo, a v tem niso bili najbolj uspešni. Gostitelji so brez težav odbili vse njihove jalove napade. Od 83. minuti so nastopali z igralcem manj, saj je strelec edinega gola Hadrć po prerivanju prejel drugi rumeni karton.

Prvaki iz Celja tudi po prihodu trenerja Jirija Jarošika ne kažejo napredka. V soboto bodo gostovali v Mariboru. Zasedba iz Kidričevega bo dan kasneje gostila vodilno Olimpijo.