Niz zmag Maribora končan ob Kamniški Bistrici

Nogometaši Olimpije po 23 tekmah uživajo 13 točk prednosti pred Celjani in še eno več pred Mariborčani.
Nogometaši Olimpije (v zeleno-belem) so v 23. kolu zmagali, Domžalčani so osvojili točko. FOTO: Jože Suhadolnik
Š. R., STA
23. 2. 2023 | 20:01
23. 2. 2023 | 20:02
1:49

Nogometaši Maribora še tretjič v sezoni niso uspeli ugnati Domžal. Po dveh zmagah, v 14. kolu so bili tudi zadnji v prvenstvu, ki so uspeli premagati branilce naslova, so tokrat Domžalčani v zadnji tekmi 23. kola tekmecem odščipnili še točko in jim s tem prekinili niz sedmih zaporednih zmag. Mariborčani tako niso potrdili zmage na večnem derbiju proti Olimpiji, s tem pa so spet padli na tretje mesto prvenstvene razpredelnice, za drugouvrščenim Celjem zaostajajo za točko, za vodilnimi Ljubljančani pa za 14 točk.

Kako sta padla oba gola? V sodnikovem dodatku je v kazenskem prostoru Max Watson v skoku s komolcem udaril Franka Kovačevića, dosojeno enajstmetrovko pa je slednji tudi uspešno izvedel. Štajerski gol? V drugem polčasu je nekdanji igralec Domžal Arnel Jakupović lepo podal žogo v prazen prostor, kamor je utekel s 13 goli najboljši strelec lige Žan Vipotnik, ki je nato mojstrsko preigral vratarja, poslal žogo v mrežo in izenačil.

Prva liga Telemach, 23. kolo:
Koper : Radomlje 1:2 (Kotnik 51.; Sokler 42., 55.)
Mura : Tabor Sežana 2:2 (Petković 49., 68.; Šušnjara 11., Ndzengue 41.)
Celje : Bravo 2:1 (Matko 16., Mačak 82.; Jakšić 11.)
Olimpija : Gorica 4:3 (Aldair 12., Kvesić 17., Bristrić 50., 58.; Kolobarić 4., Ahmetaj 67., 92.)
Domžale : Maribor 1:1 (Kovačević 45+6., 11-m; Vipotnik 74.)