Mourinho pozval k igranju tekme, nato pa izgubil točki

Angleško nogometno prvenstvo je iz tedna v teden bolj napeto, izenačeno in posledično nepredvidljivo.
Trener Tottenhama Jose Mourinho je zaman bodril igralce, v tekmi s Fulhamom je izgubil dve točki v boju za vrh. FOTO: Glyn Kirk/Reuters
F. T., STA
13. 1. 2021 | 23:00
13. 1. 2021 | 23:32
2:15
Angleško nogometno prvenstvo je iz tedna v teden bolj napeto, izenačeno in posledično nepredvidljivo. Manchester City je bil še nedavno v očeh mnogih »odpisan« v boju za naslov prvaka, po tekmi 18. kola z Brightonom pa je le še štiri točke za vodilnim Manchester Unitedom, toda s tekmo manj. Z izidom 1:0 (Foden) je padel Brighton.

Manj razlogov za veselje imajo pri Tottenhamu. Četa Joseja Mourinha bi morala gostovati pri Aston Villi, a zaradi okužb v klubu iz Birminghama so tekmo prestavili. Tako se je zveza v ponedeljek odločila, da bo Tottenham proti Fulhamu igral zaostalo tekmo, kar pa pri tekmecih niso pozdravili z odobravanjem. Na igrišče so morali, a na koncu so lahko zadovoljni, proti favoritom so iztržili točko, to je bil že njihov peti zaporedni remi (1:1).

Tottenhamu pripadel le prvi polčas

»Fulham je igral v soboto, torej se je lahko pripravljal v nedeljo, ponedeljek in torek. Če bodo pritekli na igrišče z rezervno enajsterico, se jim bom opravičil. Če bo pri njih manjkal le eden ali dva, pa naj se oni nam. Igrajmo nogomet, zaščitimo to industrijo in se obnašajmo korektno,« je pred tekmo pozval goste Jose Mourinho.

Phil Foden (desno) je nekoč igral proti slovenski reprezentanci U21, ko jo je vodil Primož Gliha, danes je med udarnimi silami Manchester Cityja. FOTO: Oli Scarff/AFP

Prvi polčas je pripadel adutom Joseja Mourinha. Sergio Reguilon in Heung-Min Son svojih priložnosti nista izkoristila, zato pa je bil uspešnejši Harry Kane, ki je v 25. minuti žogo po natančni podajo Reguilona z glavo preusmeril v vratnico, od katere se je žoga odbila v mrežo.

Tottenham je bil v 70. minuti blizu povišanja vodstva, Son je po protinapadu zadel vratnico, le štiri minute pozneje pa gostje izenačili. Po podobni akciji, ki jo je pri golu v prvem polčasu prikazal tekmec, je z glavo zadel Ivan Cavaleiro. Le malo zatem bi Fulham lahko uprizoril popoln preobrat, Ruben Loftus-Cheek je sam prišel pred Huga Llorisa, vendar mu je Francoz strel ubranil.