PREMIUM   D+   |   Nogomet

Štajercem kar 24 od 27 točk, zato so pobegnili Ljubljančanom

Analiza prve polovice državnega prvenstva v nogometu razkriva veliko zanimivih dejstev.
Mariborsko-soboški dvoboj je bil enakovreden, a so vijolični znali izkoristi svoje priložnosti in premagali črno-bele, vodilne po prvi četrtini prvenstva. FOTO: Jure Banfi/Sobotainfo
17. 12. 2020 | 22:01
17. 12. 2020 | 23:06
7:05

V nadaljevanju preberite tudi:

Prva polovica prvenstva je tudi zaradi zahtevnejših razmer, ki jih je povzročila pandemija, razgalila učinek vodilnih moštev v primerjavi z minulo sezono. Maribor z zmago proti Muri kot edini od prve trojice ni imel slabšega izkupička, temveč povsem enakega (37 točk), pri čemer je dosegel tudi enako število golov, 36. Mura, ki je bila lani po 18. kolih četrta, je letos na tretjem mestu osvojila dve točki manj (30:32). Najbolj sta nazadovala prva Olimpija in tretji Aluminij. Olimpija je izbrala previdnejšo in precej manj atraktivno igro.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.