Messi ni mogel pomagati

Nogometaši Houstona so v finalni tekmi ameriškega pokala z 2:1 premagali Inter Miami.
Lionel Messi tokrat ni mogel pomagati soigralcem pri Miamiju. FOTO: Cory Knowlton/Reuters
Š. R., STA
28. 9. 2023 | 08:10
28. 9. 2023 | 08:13
1:30

Nogometaši Houstona so v finalni tekmi ameriškega pokala z 2:1 premagali Inter Miami, za katerega ni igral poškodovani argentinski zvezdnik Lionel Messi. S tem je Houston osvojil svoj drugi pokal ZDA v zgodovini, poleg poškodovanega Messija pa za Inter Miami tokrat ni igral niti njegov nekdanji kolega pri Barceloni, Španec Jordi Alba.

Nogometaši Houstona so naredili velik korak k pokalu že v prvem polčasu, po katerem so vodili z 2:0. V 24. minuti je prvi gol dosegel Griffin Dorsey, v 33. minuti pa je Amine Bassi uspešno izvedel enajstmetrovko za prednost teksaškega kluba z 2:0, ki je prvih 45 minut povsem dominiral. V nadaljevanju je Miamiju uspelo le znižati izid, ne pa tudi ogroziti zmage nasprotnika. V 92. minuti je Josef Martinez dosegel častni gol za Inter.

Miami je avgusta zmagal v finalu ligaškega pokala proti Nashvillu. Messi je na 13 tekmah, ki jih je doslej odigral za Miami, dosegel 11 golov.