Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Nogomet

Nov gol Šeška, City ni več gospodar svoje usode

Benjamin Šeško je k zmagi Leipziga z 2:1 nad Sportingom prispeval prvi gol, PSG pa je po zasuku s 4:2 na Parku princev premagal Manchester City.
Benjamin Šeško tokrat ni zadel z glavo, izkoristil je lepo podajo na drugo vratnico in jo z drsečim štartom pospravil v nebranjeno mrežo.FOTO: Annegret Hilse/Reuters
Benjamin Šeško tokrat ni zadel z glavo, izkoristil je lepo podajo na drugo vratnico in jo z drsečim štartom pospravil v nebranjeno mrežo.FOTO: Annegret Hilse/Reuters
N. Gr., STA
22. 1. 2025 | 20:48
22. 1. 2025 | 23:05
3:45

Nemški nogometni klub Leipzig je v sedmem krogu ligaškega dela lige prvakov dosegel prvo zmago, potem ko je premagal Sporting iz Lizbone z 2:1. Prvega od dveh golov za nemško ekipo je dosegel slovenski zvezdnik Benjamin Šeško. Leipzig je že pred tem ostal brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje.

image_alt
Kampl ostal brez besed, Rose: Šeško? Ni govora!

Slovenski napadalec je bil od samega začetka zelo razpoložen in nevaren, dobro igro pa je kronal ob koncu 19. minute, ko je v prazno mrežo preusmeril lepo podajo Davida Rauma. Za 21-letnega Radečana je bil to četrti zadetek v tej sezoni lige prvakov, skupno pa 14. na 25 tekmah v vseh tekmovanjih.

Raum je nato še sam zatresel mrežo po lepem strelu od daleč, a so ga sodniki razveljavili. Tudi Sporting, ki se še bori za mesto med 24 najboljšimi v ligaškem delu, je imel svoje priložnosti, 16 minut pred koncem pa je za 1:1 zadel rezervist Viktor Gyökeres.

Švedski napadalec Viktor Gyökeres je zadel tudi proti Leipzigu. FOTO: Ronny Hartmann/AFP
Švedski napadalec Viktor Gyökeres je zadel tudi proti Leipzigu. FOTO: Ronny Hartmann/AFP

Toda veselje Lizbončanov ni trajalo dolgo, saj je bil v 78. minuti po akciji, v katero je bil vpleten tudi Šeško (dobil je skok in odložil žogo na robu kazenskega prostora), z veliko sreče natančen Yussuf Poulsen.

Osrednjo tekmo kroga sta v Parizu odigrala PSG in Manchester City. Prvi polčas ni upraviči visokih pričakovanje, v drugem pa se je tekma razživela in videli smo kar šest zadetkov. Prva je dosegel City, v razmaku treh minut sta Jack Grealish in Erling Haaland zadela za vodstvo z 2:0, ki pa Parižanom ni vzelo upanja.

Z vsemi močmi so krenili v napad in priložnosti so se kar vrstile, prve je kronal Ousmane Dembele (56.), za izenačenje je pet minut kasneje zadel Bradley Barcola, ki se je odlično znašel po odbiti žogi. Za vodstvo Parižanov je v 78. minuti zadel Joao Neves, piko na i odličnemu polčasu in zmagi pa je v zadnji akciji tekme pritisnil Goncalo Ramos. Manchester City se je po sedmih odigranih tekmah znašel v zelo neugodnem položaju, če bi se sezona končala danes, bi ostali brez izločilnih bojev.

Veliko slavje Parižanov ob koncu tekme. FOTO: Gonzalo Fuentes/Reuters
Veliko slavje Parižanov ob koncu tekme. FOTO: Gonzalo Fuentes/Reuters

Na voljo imajo še zadnjo tekmo s Club Bruggejem, a je 24. Stuttgart zbral že dve točki več (enako kot Benfica, PSG in Sporting), zato bodo morali imeti v zadnjem večeru ligaškega dela tudi srečo s preostalimi izidi, če želijo skozi šivankino uho v play-off.

Omeniti velja še visok poraz Bayerna (0:3) v Rotterdamu pri Feyenoordu, Real je brez težav (5:1) odpravil Salzburg, Arsenal (3:0) pa zagrebški Dinamo, ki je tako kot City po sedmih tekmah pri osmih točkah in še razmišlja o izločilnih bojih.

Liga prvakov:
Leipzig - Sporting 2:1 (1:0)
Šahtar Doneck - Brest 2:0 (2:0)
Feyenoord - Bayern München 3:0 (2:0)
Milan - Girona 1:0 (1:0)
Celtic - Young Boys 1:0 (0:0)
Arsenal - Dinamo Zagreb 3:0 (1:0)
PSG - Manchester City 4:2 (0:0)
Real Madrid - Salzburg 5:1 (2:0)
Sparta Praga - Inter 0:1 (0:1)

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine