Josip Iličić zastreljal enajstmetrovko, Atalanta ob točko v 95. minuti

V drevišnjih prvih tekmah 2. kola lige prvakov le 2:2 madridskega Reala na domačem teremu proti Bruggu.
Josip Iličić je bil osmoljenec tekme v Milanu, saj je zastreljal enajstmetrovko v 16. minuti, za nameček je Atalanta izgubila po golu Šahtarovega Izraelca Manora Solomona v 95. minuti. FOTO: AFP
1. 10. 2019 | 21:25
1. 10. 2019 | 23:29
4:12
Še v 95. minuti je Atalanta napadala za zmago z 2:1, na koncu je ostala brez prve točke v skupini C lige prvakov in izgubila z 1:2. Izraelec Manor Solomon je zadnjo »kontro« spremenil v prvo zmago Šahtara, čeprav je v končnici napada trepetal za točko.

Nogometaši iz Bergama, ki zaradi obnove štadiona gostijo tekme LP na milanskem štadionu Giuseppe Meazza so bili bliže zmagi. Občutno premoč so imeli tudi v posesti žoge (53:47) in strelih (13:12). V končnici je Atalanta napadala brez Josipa Iličića, saj ga je v 57. minuti zamenjal Ruslan Malinovskij.

Kranjčan ni imel sreče, v 15. minuti je izsilil prekršek Sergeja Krivcova za enajstmetrovko, ki jo je glavni sodnik potrdil šele s pomočjo VAR, potem pa je vzel še vajeti v svoje noge pri izvedbi kazenskega strela. A njegov strel je Šahtarov vratar Andrij Pjatov ubranil. Za Atalanto je zadel Duvana Zapata, za Šahtar pa izenačil Juniora Moraesa.
Nigerijski napadalec pri Bruggeju Emmanuel Dennis Bonaventure je v prvem polčasu Realu zabil dva gola in nakazal presenečenje na štadionu Santiago Bernabeu. FOTO: AFP

V Madridu se je Real v 2. polčasu izognil polomu proti Bruggu. Po izključitvi kapetana gostov Ruuda Vormerja v 84. minuti je senzacijo minuto pozneje  preprečil Casimero. Za Real je na 1:2 znižal Sergio Ramos, v 1. polčasu pa je za Brugge oba gola dosegel Emmanuel Dennis.

Izjemno predstavo pa je sredi Londona uprizoril Bayern in s sedmimi goli, med katerimi jih je Serge Gnabry prispeval kar štiri, do vrha napolnil mrežo domačega Tottenhama, nazadnje finalista lige prvakov. Na Otoku se je zagrebški Dinamo z našim reprezentantom Petrom Stojanovićem dolgo zelo dobro upiral favoriziranemu Manchester Cityju, pa jo ob koncu odnesel z znosnih 0:2. Vratar Jan Oblak je ob gostovanju Atletica v Moskvi ohranil nedotaknjeno mrežo.

Današnje tekme

skupina A

Real Madrid : Brugge 2:2 (0:2)

(Ramos 55., Casimero 85., Iličić je igral do 57. minute; Dennis 9., 39.; rdeči karton: Vormer 84./2RK).

Galatasaray : PSG 0:1 (0:0)