Jan Oblak rešil Atletico, premagal ga je soigralec

V 8. kolu španskega nogometnega prvenstva zmaga drugega največjega madridskega kluba.
Atleticov Jan Oblak je proti Gironi odlično branil. FOTO: Pierre-Philippe Marcou/AFP
Š. R., STA
8. 10. 2022 | 18:53
8. 10. 2022 | 20:28
2:15

Nogometaši Atletica Madrida so vpisali peto zmago v španskem prvenstvu, Jan Oblak pa je moral tudi na četrti tekmi v la ligi pred domačimi gledalci po žogo v svojo mrežo. Atletico je proti Gironi zmagal z 2:1, skočil na četrto mesto na lestvici, glavne zasluge za vse tri točke pa si lahko lasti Oblak, ki je v zaključku tekme dvakrat odlično posredoval. V 77. minuti je žogo po močnem strelu Aleixa Garcie odbil v vratnico, v 87. minuti pa je strel istega igralca preusmeril v kot.

Oblak je v tej sezoni trikrat ohranil mrežo nedotaknjeno, a še nikoli pred domačimi gledalci. Tudi na tekmi lige prvakov proti Portu je moral enkrat po okroglo usnje v lastno mrežo. Oba zadetka za Atletico je dosegel Angel Correa, in sicer na začetku obeh polčasov, na 2:1 pa je v 66. minuti znižal Rodrigo Riquelme. Oblak je bil ob njegovem strelu z razdalje brez moči, saj je žoga na poti do mreže zadela domačega obrambnega igralca in spremenila smer.