Inter ostaja v italijanskem vrhu, Iličićevi so se znesli nad tekmecem

Aktivnih je bilo več slovenskih legionarjev v italijanskem nogometnem prvenstvu.
Duvan Zapata (desno) je zabil prvi in tretji gol za visoko zmago Atalante nad Sassuolom s 5:1, dejaven je bil tudi Josip Iličić. FOTO: Miguel Medina/AFP
F. T.
3. 1. 2021 | 17:20
3. 1. 2021 | 19:17
2:10
Aktivnih je bilo več slovenskih legionarjev v italijanskem nogometnem prvenstvu. Najmočneje je izstopala Atalanta, v majici katere je vnovič opozoril nase tudi Josip Iličić. V Bergamu je z izidom 5:1 padel Sassuolo, ki velja za eno pod prijetnih presenečenj te sezone v serie A.

image_alt
Diego Maradona v treh potezah sklatil na tla tri Baske

Atalanta je povedla že v 11. minuti, ko je zadel Duvan Zapata. Ta je pozneje zadel tudi okvir vrat, dejaven pa je bil tudi Iličić, ki je sprožil več strelov in v eni uri, kolikor je bil na igrišču, pokazal nekaj prefinjenih potez. Ena teh je bila tudi podaja v 45. minuti do Mattea Pessine, ki je zadel iz prve s približno 11 metrov za 2:0. V 49. minuti je Zapata dosegel svoj drugi gol na tekmi in praktično potrdil zmago svoje ekipe, to pa je v 57. minuti še potrdil Robin Gosens, ki je zadel z roba kazenskega prostora za 4:0. Atalanta je v 68. minuti prek Luisa Muriela zabila še peti gol.

Igrala tudi Kurtić in Zajc

Parma Jasmina Kurtića je doma igrala proti Torinu in izgubila z 0:3. Gosti so povedli v osmi minuti z golom Wilfrieda Singa, v 88. in 95. minuti pa sta zadela še Armando Izzo in Amer Gojak. Genoa Mihe Zajca je doma osvojila točko proti Laziu. Rimljani so povedli v 15. minuti po enajstmetrovki Cira Immobileja. V 46. minuti je Zajc vstopil v igro, Genoa pa je izenačila v 58. minuti prek Mattie Destra.

Lautaro Martinez se je veselil treh golov, s katerimi je Inter zanesljivo potopil Crotone z izidom 6:2. FOTO: Jennifer Lorenzini/Reuters

Že prej je so nogometaši Interja s slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem gostili Crotone in ga premagali s 6:2. Interju torej še naprej kaže odlično v boju za prvi naslov italijanskega prvaka po letu 2010, ko ga je vodil trener Jose Mourinho.