Atalanta izgubila pokal v dvoboju z Laziem, lige prvakov še ne.
Josip Iličić je večkrat razkril svoje tehnično znanje, v tej akciji je denimo zavrtel Adama Marušiča. FOTO: Reuters
15. 5. 2019 | 23:05
15. 5. 2019 | 23:08
3:03
Nogometaši Atalante so končali zavidljivi niz 13 tekem brez poraza v vseh tekmovanjih, potem ko jih je v finalu italijanskega pokala premagal Lazio z 2:0 (Milinković Savić, Correa). Moštvo iz Bergama je v prvi uri igre resda prikazalo več, zaman je dvakrat zatreslo tudi vratnico. Josip Iličić je igral vso tekmo in večkrat razkril svoje bogato tehnično znanje, toda to je bilo premalo za uspeh gostov iz Bergama. Trener Lazia Simone Inzaghi je imel bolj srečno roko z menjavami, med rezervisti, ki jih je poslal v ogenj v drugem polčasu, je bil tudi Sergej Milinković Savić, ki je v 82. minuti načel mrežo modro-črnih, ti pa so pozneje prejeli še en gol.

Josip Iličić se je pogosto pritoževal sodniku Luci Bantiju in s tem odvečno trošil energijo. FOTO: AFP

Pred Josipom Iličićem in soigralci je zdaj še večji izziv: z morebitno točko na nedeljskem gostovanju pri Juventusu bi si skoraj že zagotovili nastop v ligi prvakov. Do konca prvenstva v serie A sta namreč le še dve koli, Atalanta pa bo najprej gostovala v Torinu in se nato doma pomerila še s Sassuolom. Če sta prvi dve mesti oddani prav Juventusu in Napoliju, pa vlada večja gneča v boju za 3. in 4. mesto, ki še prinašata ligo prvakov: Inter 66, Atalanta 65, Milan in Roma po 62, Torino 60.

Rezervist Sergej Milinković-Savić se je takole veselil ključnega gola na tekmi. ​FOTO: AFP