Drama v Zagrebu: Dinamo v sodnikovem dodatku zapravil dva gola prednosti

Med 16 najboljših v ligi prvakov so napredovali Bayern, Juventus in Paris St. Germain. Pol ducata golov madridskega Reala.
Dinamov napadalec Bruno Petković je takole izničil zaostanek proti Šahtaru, toda ukrajinski serijski državni prvak se je zadnji smejal v zagrebški srhljivki. FOTO: Reuters
G. N.
6. 11. 2019 | 23:30
7. 11. 2019 | 00:43
5:37
Kakšna drama v Zagrebu. Dinamo je bil »z nogo in pol« že v osmini finala lige prvakov, na koncu bi lahko ostal tudi brez evropske pomladi. V sodnikov dodatek dvoboja proti Šahtaru je šel s prednostjo s 3:1, a tudi to ni bilo dovolj za zmago. Ukrajinci na brazilski pogon so najprej znižali v 93. minuti, 30.000 gledalcev na štadionu Maksimir pa je obnemelo v zadnji minuti sodnikovega dodatka.

Po posredovanju VAR in ogledu posnetka je nemški sodnik Felix Brych upravičeno pokazal na belo točko. Veliko neumnost si je privoščil branilec Kevin Theophile-Catherine, ki je v gneči v kazenskem prostoru s komolcem v obraz zadel ukrajinskega vratarja Andrija Pjatova. Šahtarov veteran se je v zadnjih sekundah tekme preselil pred zagrebška vrata. Odgovornost je v svoje noge prevzel komaj 19-letni Brazilec Tete in izenačil.

Neodločen izid je za Dinamo enak porazu. Šahtar je zaradi gola več doseženega v gosteh v prednosti tudi v medsebojnem dvoboju. V Ukrajini sta se tekmeca razšla z 2:2. Dinamo v zadnjem kolu doma gosti Manchester City.

Josip Iličić je imel v Francozu Benjaminu Mendyju tekmeca  mišičnjaka, ki ga je bilo težko preigrati. FOTO: AFP

Slovenski reprezentant Petar Stojanović je za Dinamo igral do 72. minute. Igrišče je zapustil pri izidu 1:1. Zagrebški razplet je šel na roke tudi Atalanti. Proti Manchester Cityju je osvojila prvo točko, s čimer je ostala v igri za napredovanje v osmino finala, pri čemer pa mora obe preostali tekmi – doma proti Dinamu in v gosteh proti Šahtaru – zmagati. Josip Iličić je igral vso tekmo in je bil eden od osrednjih mož na San Siru, kjer Atalanta gosti tekmece v ligi prvakov. V 42. minuti ga je v živem zidu po prostem strelu Raheema Sterlinga žoga zadela v roko, glavni sodnik Aleksej Kulbakov pa je pokazal na belo točko. Brazilec Gabriel Jesus jo je izvedel tako slabo, da je streljal mimo vrat. Iličić je bil še drugič v ospredju v 81. minuti. Stekel je v dvoboj iz oči v oči s Čilencem v angleških vratih in ga obšel. Toda Bravo ga je pokosil zunaj kazenskega prostora in si prislužil izključitev.

Atletico še drugič prejel dva gola

Madridski Atletico in Jan Oblak sta v Leverkusnu ostala praznih rok. Šele drugič v osmih dvobojih je bil Bayer boljši. V Leverkusnu, kjer je bil glavni sodnik Damir Skomina, je premagal Atletico z 2:1, s čimer je Oblak še drugič v skupinskem delu tekmovanja prejel dva gola. Kljub porazu Atletico še ni ogrozil napredovanja v osmino finala, saj je Bayer osvojil prve tri točke. Skupna bilanca je: osem tekem, tri zmage Atletica, trije neodločeni izidi in dve zmagi Bayerja, razlika v golih 9:7.

Atletico je v Leverkusnu izgubil drugič, Jan Oblak pa je še drugič v štirih tekmah prejel dva gola. FOTO: Reuters

V osmino finala pso se uvrstili Juventus, Bayern in PSG. Juventus je v sodnikovem dodatku premagal Lokomotiv, Bayern pa je z v. d. trenerja Hansijem Flickom brez težav strl Olympiakos, Parižanom je zadostoval le en gol Argentinca Maura Icardija.

Robert Lewandowski je slaba dva tedna pred kvalifikacijsko tekmo za EP med Poljsko in Slovenijo potrdil odlično strelsko formo. FOTO: Reuters

Bavarci so sicer šele v drugem polčasu zabili gola, prvega je dosegel Robert Lewandowski. Poljak je z 31. golom izenačil strelski rekord Lionela Messija v skupinskem delu tekmovanja LP. Drugi gol Ivana Perišića je bil najhitrejši po vstopu enega od rezervnih igralcev od aprila leta 2017. Hrvat je potreboval le 33 sekund za prvi gol v LP v Bayernovem dresu.

RZD Arena v Moskvi je dom ruskega podprvaka Lokomotiv.. FOTO: Reuters

V Moskvi je Valižan Aron Ramsey po napaki domačega vratarja Brazilca Guilherma Marinata, ki mu je ušla iz rok žoga po prostem strelu Cristiana Ronalda, zabil 300. Juventusov gol v LP. Rezervist Douglas Costa je v 93. minuti priigral Juventusu tri točke po izjemni akciji.

Izidi 4. kola,

skupina A

PSG : Brugge 1:0 (1:0)

(Icardi)

Real Madrid : Galatasaray 6:0 (4:0)

(Rodrygo 3, Benzema 2, Ramos)

Vrstni red: PSG 12, Real M. 7, Brugge 2, Galatasaray 1.

skupina B

Bayern : Olympiakos 2:0 (0:0)

(Lewandowski, Perišić)

Crvena zvezda : Tottenham 0:4 (0:1)

(Lo Celso, Son 2, Eriksen)

Vrstni red: Bayern 12, Tottenham 7, Crvena zvezda 3, Olympiacos 1.

skupina C

Atalanta : Manchester City 1:1 (1:1)

(Pašalić; Sterling)

Dinamo : Šahtar 3:3 (1:1)

(Petković, Ivanušec, Ademi; Patrick, Dentiho, Zete)

Vrstni red: Manchester C. 10, Dinamo in Šahtar po 5, Atalanta 1.

Vratar Lokomotiva Guilherme Marinato je bil osmoljenec moskovskega dvoboja, v katerem je Juventus potrdil napredovanje v osmino finala. FOTO: AFP