Domžale po zasuku v drugem polčasu ušle z dna lestvice

V preloženi tekmi 9. kola 1. SNL sta bila po zaostanku z 0:1 strelca za zmagovalce Dario Kolobarić in Slobodan Vuk.
Slobodan Vuk je veliko boljšo predstavo Domžalčanov v drugem polčasu zaokrožil z lepim golom za pomembno zmago, s katero so Domžalčani s tekmo manj z zadnjega mesta na lestvici napredovali na lestvici na 7. mesto. FOTO: Jure Eržen/Delo
14. 11. 2020 | 19:25
14. 11. 2020 | 19:27
2:43
Po prvih 45 minutah preloženega dvoboja 9. kola 1. SNL v Kidričevem se je zmaga nasmihala gostitelju Aluminiju. Na koncu se je vse zasukalo v njegov manjši polom. Po golu Davida Flakusa Bosilja v 43. minuti in vodstvu z 1:0 so se Domžale v drugem polčasu razigrale, dosegle dva gola in ušle z dna lestvice, kjer so bile skupaj s Kidričani in Goričani.

Ključna moža preobrata sta bila najboljši domžalski strelec v tej sezoni (pet golov) Dario Kolobarić (53) – zadel je po strelu z glavo s 13 m – in rezervist ter najboljši strelec kluba v zgodovini Slobodan Vuk (77), ki je s strelom z 12 m premagal domačega vratarja Luko Janžekoviča. Pri izidu 1:1 je Senijad Ibričić v 58. minuti zapravil enajstmetrovko, ki jo je priigral Kolobarić, oziroma Janžekovič je ubranil njegov strel v vratarjev desni spodnji kot.

Domžalčani so še eno tekmo v zaostanku, ki jo bodo namesto v sredo, 18. t. m., nadomestili 9. decembra. Za preložitev so  zaprosili pri Bravu, ker ima preveč odsotnih reprezentantov v mlajših kategorijah.