V večnem derbiju zanesljiva zmaga Olimpije

Ljubljančani so v tretjem kolu 1. SNL s 3:1 (1:0) odpravili Mariborčane, neodločen izid med Domžalčani in nogometaši Tabora iz Sežane.
Olimpija je nasula Štajercem tri gole. FOTO: Leon Vidic
1. 8. 2021 | 19:49
1. 8. 2021 | 22:54
3:58
V velikem slovenskem derbiju so nogometaši Olimpije v tretjem kolu državnega prvenstva izkoristili prednost domačega terena in zanesljivo s 3:1 (1:0) premagali večne tekmece Mariborčane. Junak tekme v Stožicah je bil dvakratni strelec Antonio Delamea Mlinar.

Prvi gol je zabil v 37. minuti, ko je po podaji Erica Boakyeja z glavo zatresel mrežo gostov. Pri tem rezultatu je ostalo vse do konca prvega polčasa, kmalu po začetku drugega (v 52. minuti) pa je na 2:0 povišal Almedin Ziljkić. Komaj dobro se je veselje zeleno-belih poleglo, že je bilo 3:0, ko je še drugič z glavo v polno zadel Delamea Mlinar.

Takole je proslavil enega od golov Antonio Delamea Mlinar. FOTO: Leon Vidic

Nekaj upanja je vijoličnim vlil Blaž Vrhovec, ki je v 66. minuti znižal zaostanek z enajstmetrovke; na belo točko je sicer šele po daljšem ogledu posnetka (VAR) pokazal glavno sodnik Nejc Kajtazović. Mariborčani so poskušali v nadaljevanju vse, da bi zasukali izid, vendar pa so bili premalo nevarni, da bi resneje ogrozili domačo zmago.

Navijači Olimpije so bii navdušeni nad razpletom derbija. FOTO: Leon Vidic

Jakupović v izdihljajih tekme zapravil enajstmetrovko

V prvi današnji tekmi tretjega kola 1. SNL v nogometu sta se moštvi Domžal in Tabora iz Sežane razšli z neodločenim izidom 1:1. Takšen rezultat je bil že po prvem polčasu.

Dvoboj so bolje odprli gostje, ki so se že v peti minuti veselili vodstva, potem ko je v polno zadel Dino Stančič, za katerega je bil to že tretji gol v tej sezoni DP. Domžalčani so izid poravnali v 34. minuti, ko je sežanskega vratarja Jana Koprivca z ostro podajo presenetil Marko Martinović. Omeniti kaže še, da je Koprivec v izdihljajih tekme ubranil enajstmetrovko Arnelu Jakupoviću.

Domžalčani so osvojili prvo točko v novi sezoni državnega prvenstva. FOTO: Leon Vidic/Delo