Dancem nordijski derbi, Angleži utišali Neapelj, Bayern zamenjal trenerja

Komaj 20-letni Rasmus Højlund je v derbiju kvalifikacijske skupine H v Københavnu zabil vse tri gole za zmago nad nogometaši Finske.
Rasmus Højlund je dosegel vse tri gole za Dansko. FOTO: Liselotte Sabroe/Reuters
Miha Šimnovec
23. 3. 2023 | 23:11
24. 3. 2023 | 00:19
2:31

V derbiju skupine H, v kateri so slovenski nogometaši danes v gosteh z 2:1 ugnali Kazahstance, je danska reprezentanca v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto v Nemčiji pred svojimi navijači v Københavnu s 3:1 (1:0) premagala izbrano vrsto Finske. Toda favorizirani gostitelji so se morali za zmago zelo potruditi, saj je še v 82. minuti na semaforju pisalo 1:1.

Osem minut pred koncem rednega dela se je v gneči pred finskimi vrati odlično znašel Rasmus Højlund, ki je po uvodnem golu (v 21. minuti) vpisal še svoj drugi zadetek na tekmi in Dance še drugič popeljal v vodstvo. Zmago »rdeče-belih« je nato komaj 20-letni napadalec Atalante v tretji minuti sodnikovega dodatka potrdil še s tretjim golom, s katerim je postavil tudi končni izid.

Častni zadetek za Fince je po natančni podaji zvezdnika Teemuja Pukkija v 53. minuti dosegel 21-letni Oliver Antman. »Suomiji« bodo naslednjo tekmo odigrali v nedeljo, ko bodo gostovali pri nogometaših Severne Irske. Ti so danes na tujem z goloma Diona Charlesa z 2:0 odpravili igralce San Marina, nedeljske tekmece Slovencev.

Harry Kane se je takole veselil zmagovitega gola proti Italiji, že 54. za Anglijo, s katerim je postal najboljši strelec reprezentance. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Drugi izidi, skupina C: Italija – Anglija 1:2 (0:2), Severna Makedonija – Malta 2:1 (0:0); skupina J: BiH – Islandija 3:0 (2:0) Portugalska – Liechtenstein 4:0 (1:0), Slovaška – Luksemburg 0:0.