Çalhanoglu in Martinez vsak po dvakrat za gladko zmago Interja

Argentinski adut milanskega moštva je zdaj pri 18 golih in je daleč najboljši strelec italijanske lige.
Lautaro Martinez trese mreže kot za stavo. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
Š. R., STA
13. 1. 2024 | 21:12
13. 1. 2024 | 23:02
1:20

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva Inter iz Milana je v 20. kolu zmagala v Monzi s 5:1.

Inter je prišel do zanesljive zmage. V prvem polčasu sta gole dosegla Hakan Çalhanoglu (12./11-m) in Lautaro Martinez (14.). Oba sta po enkrat zadela v polno še v 60. in 84. minuti, peti gol za Inter pa je prispeval Marcus Thuram v 88. minuti.

Argentinec Martinez je zdaj pri 18 golih in je daleč najboljši strelec lige, z devetimi mu sledijo Çalhanoglu, Olivier Giroud (Milan) in Domenico Berardi (Sassuolo), en zadetek manj je dosegel Thuram.

Pred tem sta Genoa in Torino igrala 0:0, Napoli je z 2:1 premagal Salernitano, Verona pa z enakim izidom Empoli. Neapeljski zasedbi je zmago prinesel Amir Rrahmani v 94. minuti.