Belgija in Italija z zmagama na zaključni turnir

Italijanski nogometaši so v gosteh premagali BiH z 2:0, Belgija pa je bila s 4:2 boljša od Danske.
Pri zmagi belgijske reprezentance je Romelu Lukaku prispeval dva gola, Kevin De Bruyne pa gol in asistenco. FOTO: Francois Lenoir/Reuters.
18. 11. 2020 | 23:12
18. 11. 2020 | 23:16
4:05
V Ligi narodov so danes potekale sklepne tekme, po katerih so znani vsi udeleženci zaključnega turnirja elitne lige A. Po Španiji in Franciji sta se tja prebili še Italija iz skupine 1 in Belgija iz skupine 2.

Italijanski nogometaši so nastope zaokrožili z gostovanjem pri Bosni in Hercegovini in si zmago priborili s po enim golom v vsakem polčasu (2:0). Goste je v vodstvo popeljal Andrea Belotti v 22. minuti, zmago in uvrstitev na sklepni turnir pa je v 68. minuti potrdil Domenico Berardi.

Na drugi tekmi skupine so Nizozemci po preobratu premagali Poljsko z 2:1, kar pa jim ni zadostovalo za osvojitev prvega mesta. Gostitelji so tekmo začeli sanjsko in povedli že v šesti minuti z golom Kamila Jozwiaka​, ki je bil tudi edini strelec v prvem polčasu. Nizozemska je izenačila v 77. minuti, ko je Memphis Depay uspešno pretvoril strel z bele točke, za slavje gostov pa je v 84. minuti zadel še Georginio Wijnaldum.

Italijanski nogometaši so v skupini 1 ostali neporaženi in se veselili napredovanja na zaključni turnir. FOTO: Dado Ruvic/Reuters.

Belgijci v drugem polčasu strli odpor Dancev

V skupini 2 sta o zmagovalcu skupine na medsebojni tekmi odločali Belgija in Danska. Ekipi sta v prvem polčasu dosegli po en gol, domači so povedli že v 3. minuti prek Yourija Tielemans​a, Danska pa je izenačila štirinajst minut kasneje z zadetkom Jonasa Winda. V drugem polčasu je za začetni zagon Belgije poskrbel Romelu Lukaku, ki je zadel v 57. in 69. minuti ter svojo ekipo popeljal do vodstva s 3:1. Danska še ni rekla zadnje in se je približala v 86. minuti, ko si je vratar Thibaut Courtois privoščil velkansko napako pri sprejemanju podaje in dosegel avtogol, na njegovo srečo pa je v 87. minuti njegov soigralec Kevin de Bruyne v protinapadu stekel na globinsko podajo in z leve strani natančno zadel v daljši kot.

Na preostali tekmi skupine je Anglija, ki je bila brez možnosti za pomik s tretjega mesta, z visokih 4:0 odpravila Islandijo. Na stadionu Wembley v Londonu se je angleški šov začel v 20. minuti z golom Declana Ricea, štiri minute kasneje pa je vodstvo podvojil Mason Mount. Islandija se je v 54. minuti znašla v še težjem položaju, saj je tekmo zaradi drugega rumenega kartona predčasno končal Birkir Saevarsson. Anglija je številčno prednost unovčila z goloma Phila Fodena, ta je bil natančen v 80. in 84. minuti za končnih 4:0.