Bayern izgubil na prvi tekmi pod Nagelsmannovo taktirko

Na sobotni pripravljalni tekmi v Villingenu je v bundesligaškem obračunu Köln premagal Bayern (3:2). Prvič je na klopi Bavarcev sedel Julian Nagelsmann.
Julian Nagelsmann (na fotografiji) je pri Bayernu prevzel posle iz rok Hans-Dieter Flicka, ki je leta 2020 osvojil šele drugo trojno krono v zgodovini kluba in po koncu letošnjega eura postal novi nemški selektor.<br /> FOTO: AFP PHOTO/RB LEIPZIG
J. K.
17. 7. 2021 | 21:55
17. 7. 2021 | 21:59
2:24
Prva tekma na klopi Bayerna se za Juliana Nagelsmanna ni razpletla po pričakovanjih, saj so devetkratni zaporedni nemški prvaki na bundesligaškem obračunu v Villingenu izgubili s Kölnom. Bavarci so v šesti minuti povedli prek Arminda Sieba, ki je po borbeni potezi Erica Maxima Choupo-Motinga že v šesti minuti zadel za vodstvo Münchenčanov. Dinamičen prvi polčas je zadovoljil okoli 6000 navijačev, ki so v 20. minuti pozdravili tudi izenačujoči gol Kölna: Jan Thielmann je po podaji Jonasa Hectorja prek zadnje vrste stekel v prostor in mirno zadel mimo Svena Ulreicha. Bayern, ki je (med drugim) Igral tudi brez prvega strelca Roberta Lewandowskega – tekmo je sicer začel novi francoski branilec Dayot Upamecano – je že sedem minut kasneje prvič na tekmi zaostal. Mark Uth se je po predložku Thielmanna lepo obrnil in zatresel bavarsko mrežo.

A še pred polčasom so državni prvaki poravnali izid, ko je po kombinaciji s Taylorjem Boothom v 35. minuti zadel Joshua Zirkzee. Novinec na klopi Kölna Steffen Baumgart je v 56. minuti kljub vsemu proslavljal veliko zmago, ko je po predložku Floriana Kainza z glavo še drugič na tekmi zadel Uth. V mladi ekipi Bayerna je priložnost dobil tudi nečak športnega direktorja Hasana SalihamidžićaLucas Copado, ki je tudi zapravil eno priložnost za izenačujoči zadetek, zmaga Kölna pa bi ob priložnostih Hectorja, Sebastiana Anderssona in Tima Lemperleja lahko bila tudi višja. Nekajkrat se je izkazal tudi mladi bavarski čuvaj mreže Ron-Thorben Hoffma. Naslednja preizkušnja nemške državne prvake čaka 24. julija na domači Allianz Areni, kjer se bodo udarili z Ajaxom.

Postavi:

Köln: Horn; Ehizibue (od 70. Schindler), Mere (od 46. Schmitz), Czichos (od 75. Hübers), Katterbach (od 46. Castrop); Özcan (od 72. Ostrak), Hector (od 68. Skhiri); Thielmann (od 72. Andersson), Schaub, Kainz (od 72. Ljubičić); Modeste (od 46. Lemperle);

Bayern: Ulreich (od 46. Hoffmann 46.); C. Richards (od 46. Lawrence), Upamecano (od 46. Nianzou), Stanišić (od 46. Sarr), O. Richards (od 46. Vita); Rhein, Booth (od 46. Copado); Zirkzee (od 46. Cuisance), Scott (od 27. Mosandl), Sieb; Choupo-Moting (od 46. Tillman).