Barcelona z odličnim Ter Stegnom v finale superpokala

Katalonski velikan je brez Lionela Messija s težavo izločil Real Sociedad, odločale so enajstmetrovke.
Marc-Andre ter Stegen je v 120 minutah ustavil 6 strelov, nato pa še dve enajstmetrovki. FOTO: Jon Nazca/Reuters
14. 1. 2021 | 08:25
1:53
Nogometaši Barcelone so se z velikimi težavami uvrstili v finale španskega superpokala, potem ko so šele po izvajanju enajstmetrovk izločili Real Sociedad s 4:3.

Katalonci so igrali brez prvega zvezdnika Lionela Messija, ki ima težave s stegensko mišico. Ob njegovi odsotnosti je tekmo zaznamoval vratar Marc-Andre Ter Stegen, ki je v 120 minutah ustavil 6 strelov, pri enajstmetrovkah pa je ubranil dva strela.

V polfinalu so prvi zadeli igralci Barcelone. To se je zgodilo v 39. minuti, ko je Antoine Griezmann z leve strani podal pred gol, tam pa je odlično reaigral Frenkie de Jong in zadel z glavo.

Real Sociedad je izenačil v 51. minuti, ko je enajstmetrovko v zadetek pretvoril Mikel Oyarzabal. Tik pred koncem podaljška so imeli gostitelji priložnost za odmevno zmago, vendar se je ob prostem strelu Adnana Januzaja izkazal Ter Stegen, ki je žogo s skrajnimi močmi odbil v vratnico.

Sledili so streli z bele točke. Zaznamoval jih je vratar katalonskega velikana Ter Stegen, ki je ustavil strela Jona Bautiste v prvi in Mikela Oyarzabala v drugi seriji, za napredovanje pa so zadeli Ousmane DembeleMiralem Pjanić in Ricard Puig.