Atalanti dobra popotnica v finale evropske lige, liga prvakov zagotovljena

Nogometaši Milana so v 37. krogu italijanske lige gostovali pri Torinu in izgubili z 1:3. Pred tem je Atalanta v gosteh z 2:0 ugnala Lecce.
Gianluca Scamacca je bil strelec za Atalanto. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
P. Z., STA
18. 5. 2024 | 22:52
18. 5. 2024 | 23:00
2:00

Nogometaši Milana so v 37. krogu italijanske lige gostovali pri Torinu in izgubili z 1:3. Pred tem je Atalanta v gosteh z 2:0 ugnala Lecce in si priigrala dobro popotnico v sredin finale evropske lige v Bayerjem iz Leverkusna v Dublinu.

Torinčani so proti Milanu že v prvem polčasu dvakrat zadeli, Duvan Zapata in Ivan Ilić sta bila strelca. Na 3:0 je povišal Ricardo Rodriguez na začetku drugega polčasa. Ismael Bennacer je v 55. minuti z bele pike dosegel gol za Milan, ki ima zagotovljeno drugo mesto v prvenstvu.

Atalanta pa je prišla do svoje 20. zmage v sezoni, potem ko sta zanjo zadela Charles De Ketelaere in Gianluca Scamacca v uvodu drugega polčasa.

Atalanta si je tako zagotovila vrnitev v ligo prvakov ne glede na razplet tekme z Leverkusnom. Od italijanskih klubov bodo med elito igrali še prvak Inter, Milan, Bologna in Juventus.