Albanci prehiteli Poljake, ki so po drami izvlekli točko proti Angležem

Visoka zmaga evropskih prvakov Italijanov, ki so v kvalifikacijah za nogometno svetovno prvenstvo 2022 kar s 5:0 odpravili Litovce.
Poljaki so se takole veselili izenačujočega gola Damiana Szymanskega proti Angležem. FOTO: Kacper Pempel/Reuters
8. 9. 2021 | 23:17
8. 9. 2021 | 23:40
2:48
V današnjem derbiju kvalifikacijske skupine I za nastop na svetovnem prvenstvu 2022 so se poljski in angleški nogometaši razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Oba gola na Nacionalnem štadionu v Varšavi sta padla v drugem polčasu.

Dolgo je kazalo na novo zmagoslavje Angležev, ki so z zadetkom Harryja Kana v 72. minuti prešli v vodstvo z 1:0. Toda Poljaki, ki jim je voda že pošteno tekla v grlo, niso vrgli pušk v koruzo. V izdihljajih tekme so gostitelji vse sile usmerili v napad, nepopustljivost pa jih je nagradila z izenačujočim golom, ki ga je po podaji prvega zvezdnika moštva Roberta Lewandowskega v drugi minuti sodnikovega dodatka dosegel Damian Szymanski.

Na vrhu lestvice v tej skupini ostajajo Angleži, na drugo mesto so se zavihteli Albanci, ki so z visoko zmago nad igralci San Marina (5:0) za točko prehiteli Poljake.

Prepričljivo predstavo so uprizorili tudi evropski prvaki Italijani, ki so s 5:0 odpravili Litovce. Za »azzurre« so ob dvakratnem strelcu Moisu Keanu (11. in 29.) v polno zadeli še Edgaras Utkus (avtogol v 14. minuti), Giacomo Raspadori (24.) in Giovanni Di Lorenzo (54.).

Moise Kean je prispeval dva gola k prepričljivi zmagi Italijanov. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Rezultati tekem 5. in 6. kola kvalifikacij za SP 2022

Skupina B: Grčija : Švedska 2:1 (Bakasetas 62., Pavlidis 78.; Quaison 80.), Kosovo : Španija 0:2 (Fornals 32., Torres 90.).
Vrstni red: Španija (+1) 13, Švedska (-1) 9, Grčija (-1) 6, Kosovo 4, Gruzija 1.

Skupina C: Italija : Litva 5:0 (Kean 11., 29., Utkus 14. ag, Raspadori 24., Di Lorenzo 54.), Severna Irska : Švica 0:0.
Vrstni red: Italija (+1) 14, Švica (-1) 8, Severna Irska (-1) in Bolgarija po 5, Litva 0.

Skupina E: Belorusija : Belgija 0:1 (Praet 33.), Wales : Estonija 0:0.
Vrstni red: Belgija (+1) 16, Češka in Wales (-1) po 7, Belorusija 3, Estonija (-1) 1.

Skupina I: Albanija : San Marino 5:0 (Manaj 32., Laci 58., Broja 61., Hysaj 68., Uzuni 80.), Madžarska : Andora 2:1 (Szalai 9. 11-m, Botka 18.; Llovera 82.), Poljska : Anglija 1:1 (Szymanski 90+2; Kane 72.).
Vrstni red: Anglija 16, Albanija 12, Poljska 11, Madžarska 10, Andora 3, San Marino 0.

Skupina J: Armenija : Liechtenstein 1:1 (Mhitarjan 45. 11-m; Frick 80.), Islandija : Nemčija 0:4 (Gnabry 4., Rüdiger 24., Sane 56., Werner 89.), Severna Makedonija : Romunija 0:0.
Vrstni red: Nemčija 15, Armenija 11, Romunija 10, Severna Makedonija 9, Islandija 4, Liechtenstein 1.