Pozdravljeni!

Košarka

Vročica brez Dragića uspešna v Madison Square Gardnu

Miami Heat so na gostovanju pri New York Knicks zmagali s 109:103. Moštvi se bosta znova pomerili v noči na sredo.
Tyler Herro je bil eden izmed šestih igralcev Miamija z dvomestnim številom točk. FOTO: Mike Stobe/Usa Today Sports
7. 2. 2021 | 21:51
7. 2. 2021 | 23:29
3:06
Košarkarji Miamija so uspešno prestali gostovanje v Madison Square Gardnu, kjer so v končnici strli odpor New York Knicks in zmagali s 109:103.

Moštvo s Floride je pripotovalo v oslabljeni zasedbi, manjkali so Goran Dragić (poškodba levega gležnja), Avery BradleyMaurice Harkless in Chris Silva.

A Vročica je vseeno premogla dovolj kakovostnih košarkarjev za zmago. Kar šest jih je prispevalo dvomestno število točk, najbolj razpoložen je bil Bam Adebayo s 24 točkami in 11 skoki, Jimmy Butler je dodal 17 točk in 10 skokov, Tyler Herro pa 16 točk.

Tekma se je začela po željah domačinov, ki so po manj kot petih minutah povedli s 15:5, a to je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi. Miami je četrtino dobil s 25:23, tekma pa je bila v nadaljevanju zelo izenačena.

Moštvi sta bili zadnjič poravnani 4 minute pred koncem (94:94). Takrat je Jimmy Butler nanizal štiri zaporedne točke in New Yorku se je uspelo še enkrat približati (99:101), nato pa je Miami pobegnil z nizom 7:0 in tekmo odločil v svojo korist.

New York in Miami se bosta znova srečala že v noči s torka na sredo, tokrat na Floridi.

Rose se bo vrnil v New York

New York Knicks so se z Detroitom dogovorili za menjavo igralcev. Kratkohlačniki bodo dobili Derricka Rosea, ki bo znova združil moči s trenerjem Tomom Thibodeaujem, pod katerim je leta 2011 v Chicagu prejel nagrado za najkoristnejšega igralca rednega dela, v zameno pa bosta v Detroit odšla Dennis Smith​ mlajši in izbor v drugem krogu letošnjega nabora.

Derrick Rose je že igral v dresu New Yorka, in sicer v sezoni 2016/17, ko je odigral 64 tekem in imel povprečje 18 točk na tekmo, po koncu sezone pa se je preselil v Cleveland.

Utah uspešen četrtič zapored

Najboljše moštvo lige Utah Jazz je zmagalo na gostovanju pri Indiani s 103:95 in doseglo 19. zmago v sezoni.

Pri Utahu je bil prvi strelec Brandon Mitchell s 27 točkami, Bojan Bogdanović jih je dosegel 18. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Domantas Sabonis z 20 točkami.

Rezultati lige NBA
New York Knicks - Miami Heat 103:109 (Randle 26, Bullock 21; Adebayo 24, Butler 17, Dragića ni bilo v kadru zaradi poškodbe)
Charlotte Hornets - Washington Wizards 119:97 (Rozier 26, Hayward 25; Beal 31, Lopez 14)
Indiana Pacers - Utah Jazz 95:103 (Sabonis 20, McDermott 18; Mitchell 27, Bogdanović 18)
Phoenix Suns - Boston Celtics 100:91 (Bridges 19, Booker 18; Tatum 23, Walker 14)
Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 110:113 (Williams 23, Leonard 20; Fox 36, Hield 22)