Košarka

Dragić igral tri minute, Čančar nobene

V prvem krogu končnice lige NBA je Memphis premagal LA Lakers, zmagala sta tudi Milwaukee in Denver.
Milwaukee je brez najboljšega košarkarja Giannisa Antetokounmpa izenačil dvoboj proti Miamiju. Goran Dragić je proti nekdanjim soigralcem s Floride dosegel tri točke. FOTO: Benny Sieu/Usa Today Sports/Reuters
G. N., STA
20. 4. 2023 | 08:16
20. 4. 2023 | 08:39
3:46

V prvem krogu končnice lige NBA so odigrali tri tekme, v katerih so slavila domača moštva. Memphis je premagal LA Lakers s 103:93 in serijo poravnal na 1:1, zmagala sta tudi Milwaukee s 138:122 ter izid obračuna z Miamijem poravnal na 1:1, in Denver, ki je za vodstvo z 2:0 v zmagah premagal Minnesoto s 122:113.

Na drugi tekmi prvega kroga končnice vzhodne konference med Milwaukeejem in Miamijem je priložnost za igro dobil tudi slovenski as Goran Dragić, ki je v treh minutah dosegel dve točki.

Pri Milwaukeeju je bilo komaj opaziti odsotnost prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa zaradi poškodbe. Vodili je od začetka prve četrtine, v drugi četrtini je ugnal Miami s 45:27 in povedel z neverjetnih 81:55 ob polčasu.

Milwaukee je v tretji četrtini ohranil rezultat in prednost v eni fazi povečal na 36 točk, tako da zmaga sploh ni bila vprašljiva.

LeBron James (levo) je bil prvi strelec Los Angeles Lakers v porazu v Memphisu, kjer ga je z ostrimi besedami ošvrknil Dillon Brooks. FOTO: Petre Thomas/Usa Today Sports/Reuters

Brook Lopez je bil najboljši pri Milwaukeeju s 25 točkami, Jrue Holiday je dodal 24 točk, kar sedem igralcev prvakov iz kleta 2021 pa je končalo z dvomestnim številom točk.

Pri Miamiju je bil prvi strelec Jimmy Butler s 25 točkami, Bam Adebayo pa je dodal 18 točk.

Pri zmagi Denverja nad Minnesoto na drugi tekmi prvega kroga končnice zahodne konference pa Koprčan Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro.

Jamal Murray je dosegel 40 točk, Michael Porter mlajši pa je 13 od svojih 16 točk dosegel v četrti četrtini.

Nikola Jokić je dodal 27 točk, devet podaj in devet skokov za Denver. Anthony Edwards je dosegel 41 točk za volkove.

Pri zmagi Memphisa nad LA Lakers je odmevala besedna izmenjava med Dillonom Brooksom in zvezdnikom jezernikov LeBronom Jamesom.

»Vseeno mi je. Star je,« je o 38-letnem Jamesu dejal Brooks, ki se je sporekel z Jamesom med tretjo četrtino: »Rad zbadam 'medvede'.«

Xavier Tillman je dosegel 22 točk in zbral 18 skokov za grizlije, ki so vodili s kar 20 točkami prednosti v hudi bitki, v kateri je center Lakersov Anthony Davis utrpel majhno rano na desni veki. Grizliji so vodili s kar 16 točkami prednosti na poti do vodstva ob polčasu 59:44.

James je bil prvi med strelci z 28 točkami, Japonec Rui Hačimura pa jih je dodal 20 in postal prvi jezernik, ki je dosegel 20 točk s klopi v zaporednih tekmah končnice po Magicu Johnsonu leta 1996.