Košarka

Prvi poraz Randolpha in Prepeliča (VIDEO)

Košarkarji madridskega Reala so morali na gostovanju v Pireju premoč priznati Olympiakosu (83:88).
Anthony Randolph se je spogledoval z dvojnim dvojčkom. FOTO: Leon Vidic/Delo
22. 11. 2018 | 23:18
22. 11. 2018 | 23:29
2:00
Pirej – V devetem kolu košarkarske evrolige je moral prvič v sezoni na kolena tudi madridski Real. Na gostovanju v Pireju je moral premoč priznati Olympiakosu (83:88), ki je po treh zaporednih porazih vnovič ujel zmagovalno nit. Pri poražencih se je Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph spogledoval z dvojnim dvojčkom, a je bil malenkostno prekratek, v 25 minutah na parketu je namreč prispeval po devet točk (ob slabem metu za dve 1:6) in skokov, dodal pa še eno asistenco. Klemen Prepelič se ni naigral, v desetih minutah je prispeval po tri točke (z eno zadeto trojko iz štirih poskusov), skoke in podaje.

Zadnje izenačenje pri 65:65

Le začetek dvoboja je bil po taktih Špancev, ki so ušli s 5:0 in 7:2, nato pa so gostitelji prevzeli škarje in platno v svoje roke in večji del prvega polčasa vodili. Izjema je bila sredina druge četrtine, ko je Real po dveh zaporednih trojkah pobegnil za tri točke (35:32), vendar pa je grški velikan vrnil z enako mero in bil dvakrat zapovrstjo uspešen z razdalje. Na glavni odmor je odnesel enajst točk naskoka, ki pa je v tretjem delu kopnel, pred zadnjo četrtino sta bila nasprotnika spet poravnana (65:65). Toda delni izid 6:0 je Olympiakosu ponovno zagotovil nekoliko obilnejšo prednost, ki je ni več izpustil iz rok.