Košarka

Po Houstonu še San Antonio premagal Dallas

Teksaški dvoboj je 0,5 sekunde pred koncem odločil DeMar DeRozan. Luka Dončić je dosegel 29 točk.
Luka Dončić, DeMar DeRozan in Kristaps Porzingis so bili osrednji možje teksaškega derbija v Dallasu, ki je pripadel gostom iz San Antonia. FOTO: Kevin Jairaj/Usa Today Sports
G. N.
12. 4. 2021 | 07:20
12. 4. 2021 | 07:23
2:42
Dallas je teden v NBA zaokrožil še z drugim porazom proti teksaškemu tekmecu. Po Houstunu je moštvo Luke Dončića premagal še Sant Antonio. Izenačen dvoboj je 0,5 sekunde pred koncem z metom s polrazdalje za 119:117 odločil DeMar DeRozan.

Dončić je dosegel 29 točk, tri skoke in sedem podaj, učinkovitejši je bil le Kristaps Porzingis, ki je 31 točkam dodal še 15 skokov, a tekme ni končal na parketu, zaradi šestih osebnih napak. Krilni košarkar San Antonia je bil s 33 točkami prvi strelec tekme, od tega jih 27 jih dosegel v drugem polčasu.

San Antonio je bil v prednosti praktično celo zadnjo četrtino, a je Dončić 19 sekund pred koncem izenačil na 117. Odgovornost je prevzel DeRozan in Dallasu zadal 23. poraz v sezoni.

»Veliko razočaranje. To je vse, kar imam povedati,« ni skrival razočaranja Dončić, ki bo imel že jutri priložnost za vrnitev k zmagam. V Dallasu bo gostovala Philadelphia.

Goran Dragić s pol moči

Miami je v gosteh Portland s 107:98. Goran Dragić je v 24 minutah dosegel 7 točk in po dve podaji ter skoka. Prva strelca floridskega moštva, za katerega strokovnjaki v NBA trdijo, da bo v izločilnih dvobojih v vzhodni konferenci najbrž podobno kot v minuli sezoni najmočnejši in glavni kandidat za uvrstitev v veliki finale, sta bila Bam Adebayo z 22 točkami in Jimmy Butler z 20.

V Denverju je Nikola Jokić dosegel dvojni trojček (17 točk, 11 podaj in 10 skokov), toda niz osmih tekem domačih je končal Boston. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je igral dve minuti.

Goran Dragić je v Portlandu izpeljal rutinsko tekmo. FOTO: Jasen Vinlove/Usa Today Sports

Izidi, NBA

Dallas : San Antonio 117:119 (Porzingis 31 – met iz igre 21:12, 15 skokov, Dončić 29 – met iz igre 17:10, za tri 8:2, prost meti 8:7, 3 skoki in 7 podaj v 35 min, Richardson 16, Brunson 11, Finney-Smith in Powell po 9, Melli 6, Burke 4, Hardaway 2; DeRozan 33 , Murray 25, Walker 13, Pöltl 12, Johnson in White po 9, Gay 7, Mills 6, Eubanks 5.
Portland : Miami 98:107 (Dragić 7 – met iz igre 8:3, za tri 3:1, po 2 skoka in podaji v 24 minutah.
Denver : Boston 87:105 (Vlatko Čančar 0 – met iz igre 1:0, v 2 minutah).
Charlotte : Atlanta 101:105
Cleveland : New Orleans 109:116
Orlando : Milwaukee 87:124
New York : Toronto 102:96
Memphis : Indiana 125:132
Minnesota : Chicago 121:117
LA Clippers : Detroit 131:124