Košarka

Omićevih 16 točk in 10 skokov premalo

Košarkarji Budućnosti so edini brez zmage v evroligi, na vrhu Real in CSKA.
Alen Omić je bil na tekmi s Panathinaikosom prvi mož prvaka lige ABA. FOTO: Euroleague
Eduardo Brozovič
2. 11. 2018 | 22:03
2. 11. 2018 | 22:38
2:24
Zelo mešane občutke je imel Alen Omić po 5. kolu košarkarske evrolige. Njegova Budućnost je doživela še peti poraz in je osamljena na dnu lestvice, sam pa se je proti uglednemu Panathinaikosu izkazal s 16 točkami ( met za dve 7:10, prosti meti 2:2), 10 skoki in 2 asistencama. Do novega uspeha je zato prišel madridski Real, ki je v Kaunasu zaostajal večji del tekme z Žalgirisom, a dobil zadnjo četrtino kar z 28:11. Pri branilcih evropskega naslova, ki so tako kot CSKA še vedno neporaženi, je Klemen Prepelič vseh 40 minut presedel na klopi, izkazal pa se je Anthony Randolph, saj je bil najučinkovitejši košarkar zmagovitega moštva.

Podvig se je nasmihal tudi Anadoluju Efesu, saj je v Milanu dobival zadnjo četrtino s 26:10, toda le sekundo pred koncem je njegove upe razblinil Mike James s trojko.

Zadnji izidi 5. kola – Budućnost : Panathinaikos 67:72 (Omić 16, Ivanović 12, Clark 9; Thomas 14, Papapetrou 13, Calathes 10), Žalgiris : Real Madrid 79:90 (Jankunas 18, Wolters 16, Davies 11; Randolph 15, Fernandez 15, Ayon 13, Prepelič ni igral), Himki : Gran Canaria 87:72 (Šved 24, Crocker 17, Gill 15; Pasečniks in Strawberry po 9), AX Milan : Anadolu Efes 81:80 (James 15, Micov 14, Gudaitis 13; Moerman 23, Micić 15, Pleiss 10).

Vrstni red: Real M. in CSKA po 5:0, Fenerbahče in AX Milan po 4:1, Anadolu Efes, Panathinaikos, Barcelona in Olympiakos po 3:2, Baskonia, Žalgiris in Bayern po 2:3, Himki, Maccabi, Darušufaka in Gran Canaria po 1:4, Budućnost 0:5.