Novi poraz Novomeščanov, slovenska kluba še brez zmage v ligi ABA

Košarkarji Krke so doživeli nov poraz. FOTO: ABA
M. Š., STA
30. 9. 2024 | 21:45
30. 9. 2024 | 21:46
2:38

Košarkarji Krke so doživeli nov poraz. V 2. kolu lige ABA so z 71:80 (58:59, 40:37, 17:17) izgubili z Borcem.

Slovenska kluba po drugem kolu regionalnega tekmovanja ostajata še brez zmage. Cedevita Olimpija je izgubila proti FMP in Dubaju, Krka pa prejšnji teden doma z Mego in danes na gostovanju v Čačku proti Borcu.

Novomeščani so se sicer motivirano in zbrano lotili domače zasedbe, tri četrtine tekme so držali ravnotežje, na začetku zadnjega dela pa je Borac pobegnil za šest, sedem točk in prednost zadržal vse do konca. Krko je izdala učinkovitost v napadu, saj je zadnjo četrtino ob metu za tri točke 2:10 izgubila s 13:21. Skupno je bil njen met iz igre zgolj 33-odstoten.

Španec Marc Garcia, ki je bil z 12 točkami drugi strelec zasedbe Dejana Jakare, je trojke metal 1:9, Miha Cerkvenik (13 skokov) 1:5, Jan Špan (14 točk) pa 2:6.

Krka se bo tudi v naslednjih treh krogih srečala z ekipami, s katerimi se bo potegovala za mesta v drugi polovici nastopajočih. V soboto bo gostila Spartak, nato jo čaka gostovanje pri Ciboni, 20. oktobra pa se bo v Novem mestu srečala s Studentskim centrom.