PREMIUM   D+   |   Košarka

Napadalni genij Luka vse bolj uživa pri obrambnih nalogah

Dončić na poti do trojnega dvojčka začel počasi, nato pa stopnjeval ritem. Dallas v tej sezoni boljši v obrambi kot v napadu.
DeMar DeRozan ni mogel zaustaviti Luke Dončića niti s trdimi prijemi. FOTO: Jerome Miron/USA Today Sports
10. 1. 2022 | 16:41
10. 1. 2022 | 17:10
4:08

V nadaljevanju preberite:

Liga NBA je po 941 dneh prisilnega počitka in 177 izpuščenih tekmah zaradi poškodb križnih vezi v kolenu in ahilove tetive dočakala vrnitev Golden Statovega zvezdnika Klaya Thompsona, ki je ob zmagi nad Clevelandom s 96:82 dosegel 17 točk v 20 minutah. Videla pa je tudi 42. trojni dvojček Luke Dončića pod ameriškimi obroči (39. v rednem delu lige, tretji v sezoni in prvi po 29. novembru), s katerim je prekinil niz devetih zmag košarkarjev Chicaga. Zdaj je med najbolj vročimi v prvenstvu teksaška zasedba s šestimi zaporednimi uspehi, kolikor jih ni zbrala od pomladi 2016. Kaj je botrovalo njegovemu razcvetu?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.