Košarka

Nabito poln Tivoli videl spektakularno zmago Ljubljančanov

V nabito polni dvorani Tivoli so videli navijači imenitno košarkarsko tekmo med Cedevito Olimpijo in beograjskim Partizanom (81:79).
Ljubljančani so uprizorili zasuk tik pred koncem tekme. FOTO: Cedevita Olimpija
Š. R.
27. 3. 2022 | 19:15
27. 3. 2022 | 21:19
1:50

V nabito polni dvorani Tivoli so videli navijači imenitno košarkarsko tekmo med Cedevito Olimpijo in beograjskim Partizanom (81:79). Slovensko-srbski dvoboj je pripadel gostiteljem na dramatičen in spektakularen način. To je bila tekma, v kateri so Srbi vseskozi vodili pod Rožnikom.

Partizan je v prvi četrtini vodil s 13:18, v drugi z 39:46, tretjo pa končal z vodstvom 61:67. Beograjčani so v zadnji četrtini že uživali prednost osmih točk 61:69, toda Ljubljančani so uprizorili zasuk s trojko Yogija Ferrella minuto in 13 sekund pred koncem, bilo je 79:77 za Olimpijo, Željko Obradović je vzel svojo zadnjo minuto odmora.

Tivoli kot v starih časih. FOTO: Cedevita Olimpija

Zaman, Srbi so imeli na voljo zadnji napad na tekmi, toda Ferrell je vzel žogo iz rok Alekse Avramovića v zadnji sekundi. Jaka Blažič je prispeval 25 točk, Zoran Dragić 14, Alen Omić (na fotografiji) 13.